Instagram yatay akış testi ile şaşırttı

0

Instagram’ın tarihinde önemli bir devrim olması beklenen yeni bir özellik, 15 dakikalığına pek çok kullanıcı üzerinde denendi. İşte detaylar…

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın, paylaşımlar arasında geçişinin yatay hareketlerle yapılabildiği yeni sistemi, sınırlı sayıdaki kullanıcı grubu üzerinde test ediliyordu. Geçtiğimiz Ekim ayında yalnızca “keşfet” sekmesi içerisinde yapılan bu yatay akış testi, kısa süre için çok sayıda kullanıcının ana sayfasına yansıtılarak test edildi.

Instagram Yatay Akış Testi Nedir?

Normalde Instagram platformunda bir paylaşımdan diğerine geçmek için, dikey hareketlerle uygulama içi yönlendirme yapılıyor. Paylaşımlar yukarıdan aşağıya / aşağıdan yukarıya kayarak bu sayede yer değiştiriyor. Uygulamanın ilk sürümünden beri çalışma prensibini değiştirmeyen Instagram, yatay akış testiyle beraber kullanıcıların yatay hareketlerle (sola / sağa kaydırarak) haber akışlarındaki paylaşımlar arasında geçiş yapabilmesini test etmekteydi. Tüm paylaşımların tıpkı Instagram hikâyeleri gibi sağa ya da sola kaydırarak görülebilmesi amaçlanıyor.

Instagram’ın tarihinde önemli bir devrim olması beklenen bu özellik, yaklaşık 15 dakikalığına pek çok kullanıcıya yansıtıldı. Kullanıcılardan gelen uyarılar üzerine firma, hızla bu soruna neden olan aksaklığı gidererek, kullanıcılarından özür diledi.

Öte yandan sadece 15 dakikalık bu geniş kapsamlı testle beraber sosyal medyada sayısız kullanıcı, mizah içerikli paylaşımlarıyla bu konuyu gündeme getirdi.

Cevap bırakın