Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürInstagram ve Getty iş birliği ile yeni fotoğraf yarışması

  Instagram ve Getty iş birliği ile yeni fotoğraf yarışması

  instagramers-city-guide-1-1090x655

  Sosyal medya, günümüzün en önemli dijital içerik kanallarında. Her gün milyonlarca fotoğraf ve videonun yüklenip paylaşıldığı çeşitli sosyal ağlar, adeta çeşitli kültürlerin buluşma noktası. Dünyanın her yerinden fotoğraflara ulaşılabilen Instagram ise 300 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısıyla bir tür görsel hazine halini almış durumda ve bu yönünü zenginleştirmeyi hedefliyor.

  Sosyal medyada fotoğraf paylaşımı denildiği zaman akla ilk gelen platformlardan Instagram, stok fotoğraf, video, vektör, vb platformu Getty ile iş birliğine giderek bir fotoğraf yarışması başlatıyor.

  Gerek amacı gerekse hediyeleri ile dikkat çeken yarışma, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için ilginç olanakları da beraberinde getirebilir. 10 bin dolar ödüllü yarışma, Instagram fotoğrafçıları için yepyeni fırsatların kapasını aralamayı hedefliyor.

  1120262

  New York’ta sergi + para ödülü

  Popüler fotoğraf paylaşım platformu üzerinden #GettyInstagramGrant hashtag’i kullanılarak katılınabilen yarışmada konu ise geniş bir çerçeveye sahip. Az bilinen kültürlerin fotoğraflanması ve otantik seslerin keşfedilmesi amaçlanıyor. Yarışmada ilk üçe girenleri para ödülünün yanı sıra New York’ta çalışmalarını sergileme fırsatı da bekliyor.

   Odak noktası az bilinen kültürler

  Son katılım tarihinin 4 Haziran olduğu yarışmada Instagram fotoğrafçılarının desteklenmesi hedeflenirken az bilinen kültürlere dair yeni fotoğrafların elde edilmesi yönünde de bir tür teşvik ön plana çıkıyor.

  Siz de kendinize güveniyorsanız bu Instagram yarışmasına katılabilirsimiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN