Instagram ve Facebook’a NFT özelliği mi geliyor?

0

Her ne kadar NFT’ler hakkında muhtelif görüşler olsa da, sistem hem popülerliğini artırmaya, hem de gelişmeye devam ediyor…

Diğer birçok büyük şirketin olduğu gibi, Meta’nın da hedefindeki değiştirilemez NFT’leri kendi sistemlerine ekleme planı hız kesmeden devam ediyor. Alınan haberlere göre Meta, Facebook ve Instagram için platformlar arası NFT oluşturma-görüntüleme-satma üzerine çalışmalar yapıyor.

Financial Times’ın haberine göre üzerinde çalışılan plan doğrultusunda Instagram ve Facebook kullanıcıları NFT’leri profil resmi olarak gösterebilecek. Buna ek olarak Meta’nın planladığı bir şey daha var: Bu NFT’leri alıp satabilecekleri bir market.

Proje henüz çok erken aşamada olduğu için bitiş zamanına kadar birçok farklılık olacağı öngörülüyor. Metaverse evrenine olan güvenini ve ilgisini, ismini Meta olarak değiştirerek gösteren bir şirketten de daha farklı hamleler beklenemezdi.

Her ne kadar NFT’ler hakkında muhtelif görüşler olsa da, sistem hem popülerliğini artırmaya, hem de gelişmeye devam ediyor. Dolayısıyla şirketler bu konuda geliştirmeler yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Cevap bırakın