Instagram Threads Adında Mesajlaşma Uygulaması Çıkarıyor

0

Sosyal medya devi Instagram, Threads adını verdiği mesajlaşma uygulaması ile kullanıcıların birbirleri arasında daha sık ve sıcak bir sohbet yapmalarını amaçlıyor.

En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında zirvede yer almasına rağmen Instagram yeni uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Sosyal medya devi Instagram, Threads adını verdiği mesajlaşma uygulaması ile kullanıcıların birbirleri arasında daha sık ve sıcak bir sohbet yapmalarını amaçlıyor. Daha önce de Instagram Direct adından bir uygulama yayınlayan Instagram başarılı olamamıştı. Mesajlaşma uygulaması sevdasından vazgeçmeyen Instagram Threads adını verdiği yeni uygulaması ile Snapchat ile rekabete devam etmek istiyor.

Instagram Snapchat ile rekabete devam ediyor

Fotoğraf paylaşma uygulaması olarak yola çıkmasına rağmen birçok farklı alana yönelen Instagram mesajlaşma alanında da yer alma isteğinden vazgeçmiyor. Uzun süredir Snapchat ile rakebet eden ve kullanıcıların uygulama içerisinde geçirdikleri süreyi arttırmak isteyen Instagram yeni bir uygulama geliştiriyor. The Verge’de yayınlanan haberde yeni uygulamanın isminin Threads olacağı ve uygulama içinde kullanıcıların fotoğraf ve video mesaj gönderebilecekleri ayrıca hız, konum, pil ömrü ve buna benzer eksta mesaj gönderimleri yapabileceği belirtiliyor.

Instagram Threads adındaki mesajlaşma uygulamasını geliştirmeye devam ederken test çalışmalarının da başladığı belirtiliyor. Instagram tarafından henüz resmi bir açıklaması yapılmayan Threads adındaki yeni mesajlaşma uygulamasının ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın