Instagram Stories, yeni bir kilometre taşını geride bıraktı

0

Instagram Stories (Hikayeler), son dönemin en çok konuşulan sosyal medya yeniliklerinden biri. 1 milyara yaklaşan aylık aktif Instagram kullanıcısının önemli bir kesimi, hemen her gün Hikayeler platformu üzerinden paylaşımlar gerçekleştiriyor. Bu noktada açıklanan son rakamlar da bir hayli çarpıcı.

Buna göre geçtiğimiz yılın Ağustos ayında kullanıma sunulan Instagram Hikayeler özelliği, henüz bir yılını doldurmamasına karşın inanması güç bir ilgi boyutuna ulaştı. Resmi rakamlara göre her gün en az bir kez söz konusu özelliği kullanan hesap sayısı 250 milyon seviyesinde. Bir başka deyişle yaklaşık 4 Instagram kullanıcısından biri her gün Hikayeler üzerinden paylaşım yapıyor.

Hafızaları tazelemek gerekirse özellik, ilk 2 ayının sonunda 100 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Ardından Ocak ayında günlük kullanıcı sayısının 150 milyona, nisan ayında ise 200 milyona ulaştığı duyurulmuştu. Yaklaşık olarak 2-3 ayda 50 milyon kullanıcı artışı kaydeden platformun sonraki eşiği 300 milyon ve beklenen zaman dilimi ise Ağustos ayı.

Öte yandan Instagram Hikayeler özelliğinin bir Snapchat özelliği klonu olduğu biliniyor. Instagram’ın Hikayeler tarafındaki yükselişine karşın Snapchat’in önemli seviyede gerilediği gözden kaçmıyor.

Ve yeni özellik, Instagram’da artık 24 saat süreyle Instagram Hikayeler üzerinden canlı yayının izlenebilmesi mümkün hale geliyor. Yani artık canlı yayın bittikten sonra da izlenebilecek.

Sosyal medya dünyasında öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın