Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Sosyal MedyaInstagram, sevgililerin arasını açan özelliği sonunda kaldırıyor!

  Instagram, sevgililerin arasını açan özelliği sonunda kaldırıyor!

  Sosyal medya ve mesajlaşma platformları yıllardır sohbetlerde “görüldü” desteğine yer veriyor. Bu özellik, attığınız mesajın okunduğunu veya en azından görüldüğünü ifade ediyor. Bu özelliği WhatsApp’ta kapatmak mümkün olsa da, Instagram hala aktif tutuyor. Ancak Instagram, görüldü kapatma desteği üzerinde çalışıyor.

  Instagram görüldü kapatma nasıl yapılır?

  Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, her gün binlerce mesaj gönderilen bir platform. Ancak kullanıcılar, şu anda uygulamada bir mesajı görüp görmediğini gizleyemiyor. Twitter’dan paylaşılan ekran görüntüleri ise yeni seçeneği gözler önüne serdi.

  Instagram, uygulamada görüldü durumunu devre dışı bırakmanızı sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Günümüzde bir mesajı görüntülediğinizde, mesajın hemen alt kısmında “Görüldü” ifadesi yer alıyor. Ancak bu bilgiyi iki taraf için de kapatmak mümkün olacak.

  Instagram halihazırda aktiflik durumunuzu gizlemenize izin veriyor. Etkinlik Durumunu “gizli” olarak seçerseniz, en son ne zaman aktif olduğunuzu sizi takip eden veya mesajlaştığınız kişilere kapatabilirsiniz. Ancak benzer bir destek mesajlardaki “görüldü” için sunulmuyor.

  Yeni desteğin WhatsApp’a benzer çalışacağı düşünülüyor. Yani görüldü durumunu kapatırsanız karşı tarafa bu bilgi gösterilmeyecek, aynı zamanda siz de gönderdiğiniz mesajın okunup okunmadığını öğrenemeyeceksiniz.

  Öte yandan Instagram’ın bir süredir video notları test etmeye başladığı bildirildi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, profillerine video notlar bırakarak daha fazla etkileşim alabilecek. Video notlar kullanıcının profilinin üst kısmında görünecek ve 24 saat boyunca kalıcı olacak.

  Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN