Instagram Reels Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır: Program Kullanmaya Gerek Yok!

0

2020’deki tanıtımlarından bu yana Reels, Instagram’ın en popüler ve ilgi çekici içerik türlerinden biri haline geldi. Platform, Reels yayınlamayı markalara ve yaratıcılara değer kılarken, Instagram’ın algoritması video içeriğini tercih ediyor, bu da Reels’in geniş kitlelere ulaşma olasılığının statik Instagram gönderilerinden daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Kendinizi Instagram Reels’i indirmek isterken bulursanız, bunu yapmanıza izin verecek yerleşik bir özelliğin olmadığını fark edeceksiniz. Ancak endişelenmeyin, pek çok ilgili çözüm var. Diğer kullanıcıların Reel’lerini cihazınıza nasıl indireceğinizi öğrenmek için bizi okumaya devam edin.

Instagram Reels’i indirebilir misiniz?

Evet, Instagram Reels’i indirmek mümkün. Kendi Instagram Reels’lerinizi hesabınızdan akıllı telefonunuza kolayca indirebilirsiniz.

Ancak başka birinin Instagram akışından içerik almak istiyorsanız ilgili bir çözüm kullanmanız gerekebilir. Daha önce Instagram’ın yerel araçlarını kullanarak diğer kullanıcıların herkese açık hesaplarından Reels indiremeseniz de, bu özelliği ABD merkezli kullanıcılar için sunmaya başladılar.

Ancak Trükiye’de yaşıyorsanız veya bu özellik henüz kullanımınıza sunulmuyorsa, Reels’i indirmek için bu sınırlamayı aşmanın birkaç yolu var.

Instagram Reels nasıl indirilir

Diyelim ki bir süre önce Instagram Reels’te bir şey paylaştınız ve aynı görüntüyü yeni açılan bir TikTok hesabı için kullanmak veya LinkedIn takipçilerinizle paylaşmak istiyorsunuz. İşte cevabı…

-Instagram’ı açın, hesabınıza gidin ve Makaralar sekmesine gidin.
-Kaydetmek istediğiniz Makarayı bulun ve ardından videoyu tam ekran modunda açmak için üzerine dokunun.
-Menüyü açmak için sağ alt köşedeki üç noktaya basın. Film Rulosuna Kaydet’e basın . Video otomatik olarak cihazınıza kaydedilecektir.

iPhone’da Instagram Reels videoları nasıl indirilir?

Yerel araca sahip olsanız da olmasanız da, Instagram Reels’i indirip kaydetmenin bazı kolay yollarını burada bulabilirsiniz.

-Paylaş’a ( kağıt uçak simgesi ) ve ardından İndir’e dokunun . Reel, film rulonuza indirilmeye başlayacaktır.

– Akışınızı kaydırırken beğendiğiniz bir video görürseniz, onu iPhone’unuza kaydetmenin bir yolu ekranınızı kaydetmektir. Ekranınızı kaydetmeye başlamak için Ayarlar’a gidin, Kontrol Merkezi’ne gidin ve ardından Dahil Edilen Kontroller’e Ekran Kaydı’nı ekleyin. Bu, özelliğe kontrol ekranınızdan (ana ekranınızın sağ üst köşesinden parmağınızı aşağı doğru kaydırdığınızda açılan ekran) kolayca erişilebilmesini sağlayacaktır:

İşiniz bittiğinde Instagram uygulamasını başlatın, kaydetmek istediğiniz videoyu bulun ve oynatmasına izin verin. Buradan, Kontrol Merkezi’ne erişmek için ekranınızın üst kısmından aşağı doğru kaydırabilir, kayıt düğmesine basabilir ve ihtiyacınız olanı yakalayabilirsiniz. Apple’ın ekran kaydedicisi aynı zamanda ses de kaydediyor!

Kaydı bitirdiğinizde yüksek kaliteli video otomatik olarak film rulonuza kaydedilecektir. Buradan videoyu ihtiyacınız olan uzunluğa göre kırpabileceksiniz.Reels

Üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz

Ekranınızı kaydetmek, kolayca video çekmenizi sağlarken, üçüncü taraf uygulamaları kullanmak, istediğiniz içeriği hızlı bir şekilde cihazınıza kaydetmeniz için en iyi seçenek olabilir. İOS için popüler seçenekler arasında Snapinsta ve InSaver bulunuyor.

SaveInsta sitesi ile indirmek istediğimiz Instgaram gönderisini, video ve fotoğraf fark etmeksizin, bir reklam izleyerek indirebilirsiniz.Reels

snapinsta.app sietsine girerek ilgili Reels videosunun bağlantısını yapıştırarak videonun indirme bağlantısını alabilirsiniz. Ancak bu tür siteleri kullanırken güvenilir ve güvenlik açısından endişeli olmamanız önemlidir.

Android’de Instagram Reels nasıl indirilir?

Reels’i Instagram’dan Android cihazınıza indirmenize izin veren üç basit çözüm var.

-Instagram’ın yerleşik aracını kullanabilirsiniz. Paylaş’a ( kağıt uçak simgesi ) ve ardından İndir’e dokunun . Reel, film rulonuza indirilmeye başlayacaktır.

-Ekranınızı kaydedin

Yerleşik araca sahip değilseniz ekranınızdan video kaydedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, ekranınızın üst kısmından Ekran Kaydı düğmesini aşağı doğru kaydırmak, kaydetmek istediğiniz Reel’e gitmek ve telefonunuzun işlemi gerçekleştirmesine izin vermek.Reels

Görüntüyü güvence altına aldıktan sonra tek yapmanız gereken Fotoğraflar uygulamasına gidip Kitaplık’a dokunmak ve ardından Filmler’e gitmek . Orada kaydınızı bulacaksınız. Yalnızca Reel görüntülerini içerecek şekilde kırpabilirsiniz.

-Tabii ki yukarıda verdiğimiz üçüncü taraf uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Bunlar arasında Snapinsta ve InSaver bulunuyor.

Cevap bırakın