Instagram masaüstünde beklenen özelliğe kavuşuyor!

0

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, özellikle uygulamayı masaüstü bilgisayarlarda kullanan kişiler için yakında yeni bir özelliğe kavuşacak.

Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri hiç şüphesiz Instagram’dır. İnsanların vazgeçilmezi olan bu platform bazı kişiler için vakit geçirmek için kullanılırken, bazıları içinde iş amaçlı kullanılıyor.

Her geçen gün farklı yeniliklerle karşımıza çıkan Instagram, önümüzdeki günlerde masaüstü sürümünde de merakla beklenen bir özelliğe daha kavuşacak. Kullanıcılar artık masaüstü sitede, mobildeki ile benzer olan gönderi paylaşma işlevine kavuşacak.

Instagram masaüstünde gönderi oluşturulabilecek

Mobil sürüme oldukça önem veren Instagram, son bir yıldır aynı ilgiyi masaüstü sitesi sitesine de vermeye başladı. Yabancı kaynaklar tarafından ortaya çıkarılan raporlara göre Instagram masaüstü uygulaması, yakında kullanıcıların gönderi düzenleyip paylaşmasına olanak tanıyacak bir özelliğe sahip olacak.

Instagram’ın masaüstü sürümünde test ettiği bu yeniliğin çalışma şekli, yukarıdaki paylaşılan resimlerde açıkça gösteriliyor. Sızıntıyı yapan kaynağa göre kullanıcılar; masaüstüne fotoğrafları ve videoları sürükleyip bırakabilecek. Aynı zamanda çeşitli ayarlar ile bunları kırpmanıza, filtreler uygulamanıza, ve konum etiketlemeleri gibi birkaç özelleştirmeyi yapmanıza da izin verecek.

Kullanıcıların uzun süredir beklediği bu özelliğin ne zaman geleceği kesin olarak bilinmiyor. Şirket şu an bu özelliği beta olarak test ediyor ve belki birkaç ay içinde de piyasaya sürecektir.

Cevap bırakın