Instagram kullanıcıları büyük bir tehlike atlattı!

0

Bundan sekiz yıl önce hayata geçen ve 1 milyarı aşan aktif kullanıcı sayısı ile günümüzün en popüler fotoğraf ve video paylaşım ağı olan Instagram, günümüzde Facebook, Twitter gibi platformlarında popülerliğini kaybetmesini sağlayarak liderliği elde etti.

Instagram’ın büyük güvenlik açığı giderildi!

Geçen ay kurucuların şirketten ayrılması ile gündeme gelen platform bu kez ciddi bir güvenlik açığı ile gündemde. Daha önce Facebook’un View As yani Başkalarının Gözünden Gör özelliği nedeniyle 50 milyon kişinin etkinlediği bir güvenlik açığı ortaya çıkmıştı. Buradaki güvenlik açığı ise kullanıcıların kişisel bilgilerini indirebileceği platformda ortaya çıktı.

Kullanıcılar Instagram’daki verilerini talep ederek indirdiğinde, indirilen bilgiler içerisinde kullanıcı şifresi açık bir şekilde görüntülenebiliyor. Daha kötüsü ise bu şifrelerin Facebook’un sunucularında açık bir şekilde depolandığının ortaya çıkması oldu.

Facebook tarafından yapılan açıklamada bu güvenlik açığının kısa bir süre içerisinde giderildiği ve sorundan etkilenen kullanıcıların sayısının oldukça düşük olduğu belirtildi. Her ihtimale karşı hesabınızın şifresini değiştirmeniz güvenlik konusunda içinizin rahat etmesini sağlayacaktır.

Cevap bırakın