Instagram’ın piyasaya süreceği iki yeni özellik

0

Instagram yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla, uygulama içindeyken belirli sesler ile arama yapmak mümkün olacak. Diğer yenilik ise kullanıcıların kullandıkları etiketler üzerinde ‘yeniden paylaş’ ibaresinin yer alması. Gelin Instagram’ın piyasaya sunmaya hazırladığı bu iki yeni özelliğin detaylarına bir göz atalım.

Instagram yeni özellikler sunacak: Sesli aramalar ve yeni etiket

Alessandro Paluzzi tarafıdan keşfedilen yeni özellikler Twitter hesabı üzerinden detaylandırıldı. Öncelikle sesli aramanın nasıl olacağından bahsedelim. Bu özellik sayesinde belirli sesleri Instagram arama çubuğundan arayabileceksiniz.

Kullanıcı hesaplarını, etiketleri ve konumları aramayı sağlayan bu özellik, yeni bir seçenek olarak gözlemleniyor. Instagram’ın Reels özelliğinde bu özellik halihazırda bulunuyor ve şirket bunu diğer kullanıcıları için de genişletecek gibi görünüyor.

Bir diğer yeni özellik olan ‘yeniden paylaş’ etiketi ise kullanıcılara bir başka hesaptan videoyu ya da gönderileri paylaşmaya olanak sağlayacak. Instagram tarafındın bu özellik için henüz bir detay gelmemiş olsa da adından bu tahminler yapılabiliyor. Özelliklerin ikisi de bazı kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda.

Eğer siz erişemiyorsanız endişelenmeyin zira özelliklerin tamamı ilk etapta küresel olarak sunulmuyor. Bu sebeple bazı bölgelere daha geç geldiği için kullanıcılara ulaşması da zaman alıyor. Örneğin küresel anlamda aylardır kullanılan Instagram Müzik, Türkiye’ye oldukça geç geldi. Öte yandan yakın zaman içinde Instagram tarafından konu hakkında bir güncelleme bekleniyor.

Cevap bırakın