Instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

0

Instagram hikayelerine müzik eklemek aslında çok kolaydır. Sadece bilmeniz gereken bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerektiğidir. Öncelikle daha önce Instagram kullanmamış olanlar için Instagram’ın ne olduğunu açıklamak faydalı olacaktır. Instagram, bir çeşit sosyal medya uygulamasıdır. Ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma yapmanızı sağlar. Uygulama, kullanıcıların Hashtag’ler ve coğrafi etiketle kullanarak paylaşımlar yapmasına izin verir. Instagram’a yapılan gönderileri ister herkese açık ister daha önce onaylanmış takipçilerle paylaşmanız çok kolaydır.

Instagram Hikayelerine Müzik Eklemek Neden Önemli?

Instagram, özellikle story hazırlayanlar için müzik özelliğini duyurduktan sonra daha fazla rağbet görmeye başladı. Sosyal medya paylaşımlarında müzik ekleyebilen kullanıcılar bu özelliği hikaye modunda kullanabilirler. Sadece yapmanız gereken tek şey Instagram’ın hikaye kısmına girmektir. Türkiye’deki kullanıcılar 40 milyona yaklaşan şarkı arşivinde istediği şarkıyı arayarak hikayelerinde sorunsuz bir biçimde kullanırlar. Hatta şarkının sözleri varsa bu sözler de istenilen boyutta hikayede görünür.

Hikayeye Müzik Nasıl Ekleriz?

1. Instagram uygulamasının son sürümünü yükleyin.
2. Instagram uygulamasının hikaye ekleme bölümünü seçin.
3. Burada paylaşım yapmak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu cep telefonunuzun galerisinden seçin.
4. Hikaye ekranında seçiminiz görüldükten sonra ekranı yukarı doğru kaydırdığınızda karşınıza bir menü çıkar. Bu alandan göreceğiniz Müzik simgesine tıklayın.
5. Hikayenizde dinlemek istediğiniz şarkıyı “arama” bölümüne şarkının ismini yazarak arayın. Şarkının ön izlemesini dinledikten sonra şarkıyı seçip hikayenize ekleyin.
6. Instagram’da hikayeye müzik eklemek istediğinizde şarkının sadece 15 saniyeye kadar olan kısmını yayınlayabilirsiniz.
7. Instagram size şarkının hangi 15 saniyelik kısmının seçileceğini belirlemenize izin verir. Bunu belirledikten sonra onaylayıp hikayeye müziği eklersiniz.

“Senin İçin” Sekmesi İşinizi Kolaylaştırıyor

Instagram size hikayenize uygun olabilecek şarkılar önerir. Bu önerinin yapıldığı yer “Senin İçin” sekmesidir. Burada size öneriler aşağıya doğru listelenmiştir. Önerileri inceleyerek hoşunuza giden bir şarkıyı seçerek kullanabilirsiniz.

“Keşfet” Özelliği

Hikayenize nasıl bir şarkı eklemek istediğinizi daha önceden planlamadınızsa o anki duruma ve ekleyeceğiniz hikayenize en uygun şarkıyı bulmak için Instagram’ın “keşfet” özelliğini de kullanabilirsiniz. Bu bölüm yeni şarkıları bulmak ve hiç dinlemediğiniz şarkıları keşfetmek için idealdir.

Hikayelerinizi Herkesin Görmesini İstemiyorsanız

Instagram’da hikayelerinizi herkesin görmesini istemiyor ama sadece yakın arkadaşlarınızın görmesini isteyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için seçtiğiniz kişileri “Yakın Arkadaşlar” listesine eklemeniz uygundur. Bunu nasıl mı yaparız? Profilinize girdiğinizde sağ üst kısımda yer alan üst üste üç çizgiye tıklayın. Buradan “Yakın Arkadaşlar” seçeneğini seçin. Size önerilenlerin listesini göreceksiniz. Arama bölümünden başka kişileri de bularak buraya ekleyebilirsiniz. Yakın arkadaşlar listenizden çıkarmak istediğiniz bir kişiyi de yine bu bölümden sağ tarafta bulunan mavi tıklamayı kaldırarak yaparsınız. Dikkat çekici ve müzikli hikayelerle takipçilerinizin ilgisini çok daha fazla çekersiniz. Fakat her hikayeye müzik ekleyerek takipçilerinizi bunaltmamaya özen gösterin.

www.mediamarkt.com.tr

Cevap bırakın