Instagram Hikayeler için gelecek çok faydalı özellik

0

Facebook’a bağlı olan Instagram yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu kapsamda keşfedilen yeni Instagram özelliği hikayeler için geliyor. Özellikle küresel salgın döneminde daha fazla kişinin aktif kullanmaya başladığı sosyal ağ, yeni bir çeviri özelliği ile gündeme geldi. Daha önce de benzer şekillerde iddiaları bünyesinde barındıran Instagram, şimdi bu özelliği test ediyor. Instagram Hikayeler çeviri için paylaşım yapan Alessandro Paluzzi, bu özelliğin sadece tek bir yer için geleceğini söylüyor.

Instagram Hikayeler çeviri özelliği yolda olabilir 

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram’da yüzlerce farklı dil konuşuluyor. Haliyle bu kadar küresel olan bir uygulamada haberleşmek için çeviri özelliklerinin sunulması gerekiyor. Instagram bundan önce paylaşılan gönderiler için ‘çeviriyi gör’ özelliğini kullanıma sunmuştu. Şimdi ise bu özelliği en çok kullanılan özelliklerinden biri olan hikayeler için getirmeyi hedefliyor.

Instagram Hikayeler ceviri-00

Bu yılın başlarında tanıtılan Caption Sticker özelliğine ek olarak gelen çeviri çıkartması, paylaşımın hikayede yayımlanacak videonun metin versiyonunu yazmasını sağlıyor. Yeni özellikten ilk kez Matt Navarra Twitter hesabı üzerinden bahsetmişti. Bu özellik aynı zamanda duyma engeli bulunan kullanıcılar için de oldukça faydalı olacak.

Özelliğin ayrıntıları henüz açıklanmadı ancak bu özelliğin yakında kullanıma sunulacağı söyleniyor.

Cevap bırakın