Instagram gerçek hayata taşınırsa [Video]

0

Ekran Resmi 2016-07-14 14.47.38

Instagram, dünya üzerindeki yarım milyarı aşkın mobil cihaz sahibi için yoğun olarak kullanılan sosyal ağlardan biri. Platform, gerek paylaşımcı gerekse ağırlıklı olarak ‘görüp beğenme’ ile yetinen kullanıcılar açısından son derece ideal özellikler sunuyor. Temelde açıldığı andan itibaren kullanıcının karşısına takip ettiği kimselerin fotoğraf/video paylaşımlarını getiren Instagram; beğenilip, yorumlanabilen bir dijital akış vaat ediyor. Elbette yeni kişilerin takip edilmesi ve takip edilmek de Instagram’ın doğasında varolan özellikler. Peki genel itibarıyla sevilen tüm bu yazılımsal yapı, akıllı cihazların ekranından çıkıp gerçek hayata taşınsaydı ortaya nasıl bir tablo çıkardı?

İşte bu soruya odaklanan eğlenceli bir video hazırlanıp yayınlandı…

YouTube kanalı Haugen Creative imzasını taşıyan videoda bir Instagram fenomeni, sokakta yürüyor ve karşısına çıkan kimselerle ilginç diyaloglara giriyor. Örneğin salata yiyen birinin salatasını ‘elleriyle hafifçe dağıtarak’ like’lıyor. Burda ekrana iki kez dokunularak beğeni yapılmasının gerçek hayattaki karşılığı üzerinde durulduğu açık. Keyifli sahneler bununla sınırlı değil; karşılıklı takipleştiği birinin onu aniden durdurup kızdıracak şeyler söylemesi üzerine fenomenimiz onu ‘unfollow’ ediyor.

Dokunmatik ekran üzerindeki Instagram etkileşimini gerçek yaşama taşıyan videoda beğenme, takip etme/takipten çıkarma gibi tüm sosyal ağ etkileşimlerinin ele alındığı görülüyor.

Haberin devamında yer alan videoya göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi seyirler…

Cevap bırakın