Instagram DM’yi masaüstüne taşıdı

0

Instagram fotoğraf paylaşım platformu, yoğun biçimde mesajlaşmak için de kullanılıyor. Kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerine, web sitesi üzerinden de kolay şekilde mesajlaşılabilecek.

Türkiye’de hatırı sayılır bir kesimin favori sosyal ağı olan Instagram, masaüstü platform üzerinden mesajlaşma konusunda yeni bir atılım gerçekleştirdi. Birkaç gün önce gelen yeni özellikle birlikte artık kullanıcılar DM yani direkt mesaj özelliğini web üzerinden kullanabilecekler.

Mesaj trafiği çok fazla olan fenomenler ve firmalar bu özelliğin çıkmasını bekliyorlardı. Instagram bu istekler doğrultusunda mesajlaşma süreçlerine bir nebze de olsa çeşitlilik getirdi ve kolaylaştırdı.

Mobil özellikler ile aynı olan web mesajlaşma, profil üzerinden DM gönderme gibi bilindik işlemleri yapmanıza olanak tanıyacak. Mobil özellikler de olduğu gibi, mesajlara çift tıklayıp beğeni yapılabilir, bilgisayar içinde yer alan fotoğraflar paylaşılabilir. Instagram sitesine giriş yapılıp bildirim yollamak için izin istendiğinde, mesaj bildirimleri masaüstünde görülebilecek.

Sürprizler yolda olabilir…

Son yıllarda CEO’su Mark Zuckerberg liderliğinde ön plana çıkan Facebook, mesajlaşma deneyimine oldukça ilgi gösteriyor. Firmanın Instagram dışında, Facebook ve WhatsApp mesajlarını birleştirileceği düşünülüyor. Şu an bazı ülkelerde aktif hale gelen Instagram web direk mesajlaşma özelliği, ülkemize birkaç gün yada saat içinde gelebilir.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın