Instagram Direct gelecek ay kapatılıyor

0

Instagram’ın kendi kullanıcılarını sohbet etmek adına sunmuş olduğu Direct uygulaması, beklentileri karşılamadığı için gelecek aydan itibaren tamamen kullanımdan kaldırılacak. İşte detaylar…

Instagram’ın 2017 yılında daha etkili bir sohbet imkanı sunma adına hizmete sunduğu Direct uygulaması,  beklentileri tam olarak karşılamadı ve bu nedenle de popüler sosyal ağ, uygulamasını kaldırmaya karar verdi. Uygulama, hizmete girmesinin ardından yaklaşık olarak 1,5 yıl geçmesine karşın istenen etkiyi göstermedi, bu da kaldırılmasının ana nedeni oldu.

Direct uygulaması, Instagram bünyesindeki özel sohbet etme modülü. Instagram, bu modül ile kullanıcıların daha fazla paylaşım yapmaya odaklanmasını amaçlamış, hatta bir takım filtreler dahilinde uygulamayı bazı ülkelerde hizmete sunmuştu. Ancak Instagram’ın beklediği gibi kullanıcıların eğilimleri tam de istenen şekilde değişiklik göstermedi ve bu nedenle Direct uygulamasının kullanımı zayıf kaldı.

Direct uygulaması içerisinde sohbetler otomatik olarak aktarılacak!

Gelecek ay (Haziran 2019) kaldırılması planlanan Direct uygulaması nedeniyle sohbet ortamlarının silinmeyeceğini ve aynı şekilde Instagram’a aktarılacağını da belirtmeden geçmeyelim. Bu şekilde sohbet etmeye kaldığınız yerden devam edebilir ve Direct uygulamasında olmasa da normal şekilde sohbet etmeyi sürdürebilirsiniz.

Gelecek aydan itibaren Instagram içerisinde Direct uygulaması ile karşılaşmazsanız, şaşırmayın deriz.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın