Instagram, beklenen özellik için kolları sıvadı!

0

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram’a, yakında yeni bir özellik daha eklenecek. Her geçen gün çeşitli özelliklerle güncellenen uygulama, bu kez kullanıcıların beklediği bir yeniliğe kavuşacak.

Instagram gönderi sıralama özelliği geliyor

Instagram’ın şu anda test aşamasındaki bu özelliği, tanınmış mobil geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından paylaşıldı. Yapılan paylaşıma bakıldığında kullanıcılar gönderi sıralama ayarını, profil bilgisi bölümünden açabilecek.

Son zamanlarda getirdiği yeniliklerle beğeni toplayan Instagram, diğer yandan kullanıcı yararına özellikleriyle de dikkat çekiyor. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen gönderi sıralam özelliği de bunlardan biri olacak. Kullanıcılar artık uygulama üzerinden gönderilerini sıralayabilecek. Bu, bir nevi story’lerdeki öne çıkan hikayeler ile benzer şekilde çalışacak.

Instagram’ın söz konusu özelliği şu an test aşamasında. Bu yeniliği beta ve kararlı olarak ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Ancak detayları ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır. Peki sizler bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram Hikaye Beğenme özelliği de yolda

Sık sık güncellenen Instagram, yakında birkaç özelliğe daha sahip olabilir. Öne çıkan bilgilere göre gönderi sıralama seçeneğinin yanı sıra, hikaye beğenme de platforma eklenen bir başka özellik olacak. Bu özellikle birlikte paylaştığınız hikayeleri bir başkası beğenirken, sizler de başkasının paylaştığı gönderileri beğenebileceksiniz. Ancak bu beğeniler herkes tarafından görülmeyecek. Yalnızca hikayesi beğenilen kişiler bunu görebilecek.

Cevap bırakın