Instagram çevrimdışı özelliği kullanımda

0

Instagram-30-Second-Video-Ads-Marquee

Popüler sosyal medya ağı Instagram, yeni özellikleri ile daha fazla kullanıcıya ulaşmanın yollarını aramaya devam ediyor. Bu noktada çevrimdışı özelliğini kullanıma sunan platform, bu sayede internet bağlantısının yavaş olduğu birçok ülkede daha fazla ilgi görmeyi hedefliyor.

Yeni çevrimdışı mod, belli başlı bir dizi özelliğin internet olmaksızın kullanımına imkan tanıyor. Atılan adımın yarım milyarın üzerindeki Instagram kullanıcısının büyük kısmının gelişmiş ülkelerin dışından olması ile ilgisi son derece açık.

İlgili yenilikle beraber daha önce indirilen içeriklere göz atılabiliyor, gelmiş mesajlar, ziyaret edilen profiller, kendi profiliniz, beğenme, kayıt ve yorum yapma kısımları kullanılabiliyor. Yapılan değişiklerin sonraki aktif internet bağlantısı ile birlikte Instagram’daki sunucularla entegre olacağı kaydediliyor.

Diğer taraftan Instagram Hikayeler için internetin olması koşulu devam ediyor. Buranın kullanımı için WiFi ya da hücresel bağlntıyla internet erişiminin halihazırda olması gerekli. Son bir detay olarak çevrimdışı mod, şimdilik Android uygulaması için gelmiş durumda, yakın zamanda iOS için de yayınlanacağı belirtiliyor.

Günümüzde internet bağlantısı çok yavaş birçok ülke bulunuyor. Örneğin Afganistan’da herhangi bir web sayfasının yerel ağ bağlantısı ile birlikte açılması için gerekli süre 2 dakikanın üzerinde. Ayrıca hücresel bağlantı tarafında da son derece düşük hızların sunulduğu birçok ülke mevcut. Bu yönden bakıldığında Instagram’ın attığı adımın değerli olduğu bir gerçek.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın