Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaInstagram'a çeviri özelliği geliyor

  Instagram’a çeviri özelliği geliyor [Temmuz ayı itibarıyla]

  instagramers-city-guide-1-1090x655

  Ülkemizde de kullanımda olan Google’ın dil çevirisi özelliği biliniyor. Ayrıca Twitter gibi bazı sosyal ağlarda da benzer özellikler söz konusu. Ve Instagram’da çeviri özelliğini sunan platformlar arasına dahil oluyor…

  Temelde kullanıcının kendi dili dışındaki bir metnin çevirisini basit adımlarla görmesi şeklindeki bu yapının Instagram’da da kullanıma sunulacağı resmi olarak duyuruldu. Aktarılan bilgi, fotoğraf ve video paylaşım ağının 500 milyon kullanıcı ve 300 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olunduğu duyurularıyla birlikte geldi.

  Temmuz ayında kullanıma sunulacak

  Yeni çeviri özelliği, Instagram’da İngilizce yazılmış bir açıklamanın örneğin Türkçe olarak görülebilmesini mümkün kılacak. Temmuz ayı itibarıyla kullanıma sunulacağı bildirilen söz konusu özellik için ilk olarak hangi dillerin destekleneceği ise henüz bilinmiyor. Öte yandan İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca gibi dillerin ilk aşamda birbirleri arasında çeviri hizmetinin sunulması beklentiler arasında.

  Beklenen bir özellikti

  Instagram, yarım milyarı aşkın kullanıcıya ulaşmış durumda ve bu sayının yüzde 80’i’de ABD dışındaki ülkeleri kapsıyor. Dolayısıyla ağın, son derece evrensel bir platform olma özelliğini gelişerek devam ettirdiği görülüyor.

  Kullanıma sunulacağı bildirilen yeni çeviri özelliği ile birlikte Instagram’da görülen ağırlıklı olarak İngilizce paylaşımlar, birçok dilde okunabilecek. Elbette çeviri özelliğinin nasıl bir başarımla sunulacağı konusu şimdilik spekülasyona açık durumda. Beklentiler ise olumlu yönde.

  Sosyal medya ve teknoloji dünyasına dair en güncel gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalınız…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN