Instagram bir kez daha önemli ölçüde yenileniyor

0

Instagram’da profil sayfalarının bir kez daha önemli ölçüde yenileneceği resmi olarak, duyuruldu. İşte detaylar…

Geçtiğimiz yıllarda başta logo tasarımı olmak üzere ilginç yeniliklerle kullanıcılarının yüzünü güldüren popüler sosyal medya ağı Instagram’da yeni bir dalga daha yolda… Platform üzerindeki kullanıcı sayfalarının yenileneceği ve bu yöndeki test/çalışmaların devam ettiği bilgisi resmi olarak kamuoyuyla paylaşıldı.

Buna göre Instagram profil sayfaları, kullanıcıların kendilerini daha iyi ifade edebilmesi ve daha fazla iletişim odağında yenileniyor.

Paylaşılan fotoğraflarla ilgili düzen aynı şekilde devam ederken belli kısımlara yeni ikonlar eklenecek. Uygulama içerisinde daha fazla gezinmeyi mümkün kılacağı kaydedilen ikonların yanı sıra Instagram yeni profil tasarımı, biyografi ve fotoğraf kısımlarını daha yoğun şekilde öne çıkaracak. Takipçi/takip edilen sayılarının yeri değişirken üst kısmın daha anlaşılır ve sade olması sağlanacak.

Deneyimi daha iyi hale getirecek yenilikler…

Öte yandan profil sayfalarına yeni bir sekme ekleneceği de belirtiliyor. Söz konusu sekme, tıklanıldığında sıklıkla iletişim kurulan arkadaşlara hızlı erişim sağlayacak. Deneyimi iyileştirmenin hedeflendiği Instagram’da sürprizler devam edecek gibi görünüyor.

Yukarıda kısaca belirtilen özellikleri de içeren yeniliklerin testlerini sürdüğü, nihai halinin birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara sunulacağı açıklandı.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…
Takipte kalınız…

Cevap bırakın