Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaInstagram 400 milyon kullanıcıya ulaştı

  Instagram 400 milyon kullanıcıya ulaştı

  instagram_logo_1

  Fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun ilgi gören sosyal medya ağları arasında. Facebook kadar yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olmamakla birlikte bir diğer popüler sosyal medya devi Twitter’la boy ölçüşecek düzeyde olduğu da biliniyor. Yeni bir açıklama ise Instagram’ın kullanıcı sayısının 400 milyona ulaştığına işaret ediyor. Bu seviye oldukça sansasyonel ve Instagram için önemli bir kilometre taşı durumunda…

  2014 Aralık ayında 300 milyon olarak açıklanan kullanıcı sayısının 1 yıl geçmeden 100 milyon daha arttığı anlamı da taşıyan yeni veri, yaklaşık 5 sene önce kurulan sosyal medya mecrasının geldiği noktayı da gözler önüne seriyor. Instagram tarafından yapılan resmi açıklamada, ilk kurulduklarında bugün ulaşılan sayının bir rüya gibi göründüğü, şimdi bunu daha da geliştirmek için çaba göstermeye devam edileceği belirtiliyor. Öte yandan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 22 Eylül tarihinde kendi hesabı üzerinden paylaştığı bir gönderi ile Instagram’ın başarısını ilk duyuran ve kutlayanlar arasında yer aldı.

  instagram

  Instagram kullanıcılarının (Instagramers) yüzde 75’i ABD dışından; Brezilya, Japonya ve Endonezya en popüler olduğu ülkelerin başında geliyor. ABD menşeili bir sosyal ağ için tüm dünyada büyük ilgi ile karşılaşılmak anlamı taşıyan bu göstergelerin Türkiye tarafında da yükselen bir ilgi düzeyi ile karşılaşılıyor. Rakam tam olarak bilinmezken Instagram kullanıcı sayısının 5 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor.

  Bu arada Instagram, geçtiğimiz ay gelen yeni bir özellik çerçevesinde reklamlarla para kazanmak için çalışıyor. Şirket, küresel düzeydeki reklamlar ve 400 milyon kullanıcısı ile parasal anlamda büyük bir potansiyele de göz kırpıyor. Sosyal medya dünyasına ilişkin gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN