Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraInsta360 Go 3S: 4K destekli yeni mini kamera

  Insta360 Go 3S: 4K destekli yeni mini kamera

  Insta360 Go 3S ile çok küçük boyutta bir kameraya sahip olup farklı açı ve durumlarda çekim yapabiliyorsunuz.

  Benim gibi içerik üretenler için video hazırlarken yaşanan en büyük sorun kendi bakış açımızı yansıtmaktır. Zira izleyiciye bir cihazı kullanırken göstermek kameralar ile biraz zor oluyor. Bunun en önemli sebebi kullandığınız kamera aksiyon kamerası bile olsa belli bir boyut ve ağırlığa sahip olması. Bu da beraberinde kullanıcı bakış açısını yansıtmayı zorlaştırmak anlamına geliyor.

  Insta360 Go 3S

  Bu tarz POV (Point of View – Kullanıcı Görüş Açısı) videolar farklı cihaz ve aksesuarlarla çekiliyor. Insta360 adından da anlaşılacağı gibi 360 derece video kayıt edebilen kameralarla ünlü olsa da markanın yukarıdaki satırlarda anlattığım görü açısını kullanabilmek için geliştirdiği Insta360 Go isimli bir ürünü de yıllardır kullanılıyor. Sadece parmak boyutunda olan bu kamera dar alanlarda ya da görüş açısı aktarmak için tercih ediliyor.

  Marka bu yeni modelini güncelledi ve 3S isimli yeni sürümle artık daha kabiliyetli bir çözüm üretti. Yeni model sadece 39 gram ağırlığında ve artık 4K video kayıt yapabiliyor (önceki modelde bu değer 2.7K idi). Ayrıca yeni modelde 1080p formatında 200 fps video kayıt yapabiliyorsunuz. Önceki sürüm olan 3’te bu değer 120 fps idi.

  Insta360 Go 3S

  Ek olarak yeni modelde MEGAVIEW FOV isimli yeni bir özellik daha bulunuyor. Bu özellik sayesinde ultra geniş açıdan dolayı oluşan distorsiyon etkisi de ortadan kaldırılıyor. Yine ek bir fonksiyon olan Easy Switch özelliği ile kamerayı dik tuttuğunda dikey, yatay tuttuğunda ise yatay video kaydı yapılıyor.

  Insta360 Go 3S modeline eklenen yeni özelliklerden biri de artık Apple Find My özelliği ile kullanılabilme. Bu sayede cihazı kaybettiğinizde bulmanız kolaylaşıyor.

  Bunlara ek olarak önceki modelde de bulunan kayıt sırasında titreşim azaltma, 2.2 inçlik döndürülebilir ekran aksesuarı ile kullanılabilme, uzaktan kontrol gibi özellikler de bulunuyor.

  Bu arada önceki modelde 5 metre olan su geçirmeme özelliği bu modelde 10 metreye çıkarılmış.

  Son olarak fark anlamında şunu eklemek isterim: Önceki modelde bütünleşik depolama kapasitesi 32, 64 ya da 128 GB olarak tercih edilebiliyordu. Yeni modelde sadece 64 ve 128 GB olmak üzere 2 seçenek var. Bu kameraya bellek kartı takılamadığını da belirteyim.

  Peki Insta360 Go 3S kimler için uygun bir kamera olur. Bu sorunun net yanıtı öncelikle videolu içerik üreticilerinin envanteri olur. İçerik üretenlerin elinde bu kamera bence mutlaka olmalı. Belki her gün kullanılacak bir kamera değil ama kullanıldığında da çok iş görür. Ayrıca aksiyon sporları ile ilgilenenlerin elinde olması gereken bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Belki motosiklet kullanıcıları da alabilir fakat onlara 360 derece kayıt yapabilen modeller daha uygun olacaktır.

  Insta360 Go 3S

  Insta360 Go 3S’in yurtdışı satış fiyatı 399 dolardan başlıyor. Farklı paket seçenekleri ile bu rakam 501 dolara kadar çıkıyor. Türkiye fiyatı ise 128 GB’lık sürüm için 19 bin TL civarından başlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN