İngiltere Premier Lig’de Tottenham – Burnley maçı 8K olarak çekildi

0

LG, Tottenham Hotspur Futbol Kulübü ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında, Burnley maçını gerçeğe en yakın 8K izleme deneyimiyle sunacak.

LG Electronics (LG), Tottenham Hotspur Premier League futbol maçının ilk kez 8K formatında çekildiğini duyurdu. LG, böylelikle, yeni OLED ve NanoCell 8K televizyonlarında içerik izleyen tüketicilerini gerçeğe en yakın, ultra yüksek kaliteli futbol maç görüntüleriyle cezbedecek.

TV’de maç izleme deneyimini yeni bir seviyeye taşıyacak olan bu çekim, 7 Aralık 2019’da yeni Tottenham Hotspur Stadyumu’nda gerçekleşen Tottenham – Burnley maçı esnasında kaydedildi. Video çoklu kamera sistemi ile çekildi. Ülkede sadece sekiz tane bulunan 8K Red Monstro VV kameranın dördü ve bir dizi lensle çalışan çekim ekibi, tüm maç günü boyunca detayları ve sahadaki atmosferi yakaladı. Çalışmadan çıkan görüntülerle, Mart ayı sonu itibariyle, yalnızca LG’nin 2020 8K OLED ve NanoCell televizyonlarında gösterilecek 75 saniyelik bir video hazırlandı.

LG 8K TV’ler, 4K TV’den dört kat ve HDTV’den 16 kat daha fazla ayrıntı sunan yeni nesil “8K Ultra HD” ürün ve hizmetlerini tanımlamak için Tüketici Teknoloji Birliği tarafından belirlenen katı gereklilikleri aşan ilk televizyon. LG’nin Gerçek 8K TV’leri, çözünürlük, dijital girişler, yüksek dinamik aralık, ölçeklendirme, bit derinliği ve ölçüm metodolojisi ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere CTA’nın özel gereksinimlerini aşan ilk TV’ler olarak tanınıyor.

Cevap bırakın