İnceleme: CELLY Bluetooth Mini Kulak İçi Kulaklık

CELLY Bluetooth mini kulak içi kulaklık incelemesi

0

Genelde cep telefonumdan müzik dinlerken ve konuşurken kablosuz kulaklıkları tercih ediyorum. Kablosuz kulaklık kullanmamın en önemli nedenlerinden biri kablolu kulaklıkların evde çok uzun süre sağlam kalmaması. Bunda küçük çocuğumun ve kedimizin büyük payı var. En ufak bir boşlukta kulaklıklar oyuncak haline geliyor. Bu nedenle genellikle kablosuz kulaklık kullanıyorum ve kablosu olmadığı için bir şekilde daha güvenli oluyor. Ancak kablosuz kulaklıklarda da yaşadığım en önemli sorunlardan birisi kulaklıkları kaybetmek. Özellikle kulak içi kulaklıkları gittiğim yerde, arabadan inerken, evde veya misafirlikte çok sık kaybediyorum. Küçük oldukları için de arayıp bulması çok zor oluyor ve acelem varsa yapacak bir şey yok diyerek yoluma bakıyorum. Bu yüzden kulaklık satın alırken benim için en önemli etken olarak fiyatının uygun olması öne çıkıyor. Genellikle en iyi fiyat/kalite oranına sahip ürünleri tercih etmeye çalışıyorum.

Müzik ve konuşma kalitesi

Geçtiğimiz günlerde eski kulaklığımı kaybedince yeni bir kulaklık arayışına girdim ve biraz araştırdıktan sonra şu anda MediaMarkt’ta 199 TL’ye satılan CELLY Bluetooth Mini kulak içi kulaklığı satın almaya karar verdim. Önce ses ve konuşma kalitesi açısından çeşitli endişelerim olsa da kulaklık bana geldikten sonra bu endişelerimin yersiz olduğunu gördüm. Fiyatına göre oldukça iyi sonuçlar aldım.

Öncelikle kulaklığın kullanımı oldukça kolay. Kutusunda şarj ediyorsunuz ve kısa sürede şarj oluyor. Tam şarj ettikten sonra yaklaşık 4 saat boyunca kullanabiliyorsunuz. Şarjı bittiğinde kibrit kutusu boyutundaki kutusuna koyarak hızlıca şarj edebiliyorsunuz. Yolda yürürken ya da spor yaparken müzik dinlemeyi seviyorsanız size bas ve tiz açısından oldukça iyi bir kalite sunuyor. Telefonla konuşurken sesiniz biraz derinden geliyormuş gibi olsa da çok büyük bir sorun yaşatmıyor. Karşı tarafı çok net duyabiliyorsunuz. Kulaklığı Android tabanlı bir telefonla denedim, yaklaşık 2 haftalık kullanımdan sonra birkaç kez yaşadığım bağlantının kopması haricinde büyük bir sorun görmedim. Bu tür kopmalar en kaliteli markalarda da dahi yaşanabiliyor.

Kullanımı ve eşleştirmesi oldukça kolay CELLY Bluetooth Mini kulak içi kulaklık oldukça iyi bir fiyat/performans oranına sahip. Cihazın siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Cevap bırakın