İlkbaharın ilk temizliği

0

Bugün ilkbaharın ilk günü ve artık soğuk bir kışı geride bırakıyoruz. Biz kadınlar için mevsim değişikliği evlerde bahar temizliği yapmak anlamına geliyor. Her yer kıyı köşe temizlenecek, raflar indirilecek, içleri silinecek, perdeler ve kumaşlar çamaşır makinesinde temizlenecek ve tek tek ütülenecek…

Evlerde bahar temizliği çok keyifli gibi gözükse de aslında büyük bir temizlik anlamına geldiği için bir o kadar da yorucu olabiliyor. Ancak temizlik sonrasında elinizi attığınız her şeyin tertemiz olması ve ortalığa yayılan mis gibi bir koku için çekeceğiniz tüm yorgunluk buna değiyor. Temizliğe başlamadan önce televizyonunuzdan ya da cep telefonunuzu bağladığınız kablosuz hoparlörünüzden hareketli bir müzik listesi oluşturabilir ve işe yüksek bir enerjiyle başlayabilirsiniz. Önce dolap içlerini temizlemekte fayda var. Dolaplar devamlı kapalı durdukları için en az toz alan yerler oraları oluyor. Sonrasında ise elektrikli süpürge yardımıyla yerleri ve halıları kıyı köşe süpürebilirsiniz. Temizlik performansı, filtreleme ve enerji tasarrufunda 3A sınıfı enerji etiketine sahip Fakir Veyron Turbo XL, 74 dB ses seviyesiyle gürültü yapmadan, sessiz süpürme imkanı veren bir ürün olarak dikkat çekiyor. Elektronik ayarlanabilir vakum gücüyle tüm zeminlerde üstün temizlik sağlarken, 2 litre kapasiteli genişletilmiş toz haznesiyle uzun süreli kullanım için de elverişli. Turbo aparatı, kenar köşe aparatı, hassas mobilya aparatı, yer aparatı ve sert zemin aparatıyla tam donanıma sahip Fakir Veyron Turbo XL, violet, kahverengi, siyah ve rose renk seçenekleriyle estetik anlamda da dikkat çekiyor. Bir diğer dikkat çekici ürün ise sessizliğiyle fark yaratan Electrolux’ün UltraSilencer Zen modeli. Sadece 58 dB ses seviyesine sahip elektrikli süpürge, sessiz bir temizlik deneyimi için yapılan tüm teknik iyileştirmelerin yanında yüksek kaliteli bir elektrikli süpürgeden beklenen tüm özellikleri sunuyor. Hareket Kontrol Sistemi yumuşak ve kolay bir manevra kabiliyeti sağlıyor. Multi-room sistemi ise 12 metrelik kablo uzunluğu sunarak süpürgeyi odadan odaya geçirirken prizden çıkarma derdini ortadan kaldırıyor. Allergy Plus filtre sistemi ise A sınıfı mükemmel hava temizliğini garanti ediyor.

Hem yıkıyor hem kurutuyor
Süpürme işlemi bittiyse koltuk kılıfları, perdeler ve baharlık kıyafetleri yıkama zamanı… Son zamanlarda çamaşır makinelerinin büyük bir kısmı kurutma özellikli olarak geliyor. Profilo’nun KM8431BTR modelindeki çamaşır kurutma makinesi, 8 kilogram kapasitesiyle perdelerinizi rahatça kurutabileceğiniz bir ürün olarak dikkat çekiyor. Ekspres 40 dakika gibi farklı program seçeneklerine sahip olan makine, kırışık azaltma özelliği sayesinde çamaşırları program sona erdikten sonra 60 dakika boyunca kırışmadan muhafaza ederken, ütü yapmayı da kolaylaştırıyor. Nem ve zaman sensörüne de sahip ürün, koruma filtresi, çocuk kilidi, program bitimini haber veren sinyal özellikleriyle de güvenli, hijyenik ve konforlu bir kullanım sunuyor. Bosch’un WTW85561TR Serie 8 modeli de çamaşır kurutmada en iyi sonuçlara ulaşmanın en kolay yolunu sunan ürünlerden biri olarak dikkat çekiyor. A++ enerji sınıfında yer alan 9 kilo kurutma kapasiteli ürün, özel tambur yapısı ile narin kurutma yapıyor. Serie 8 kurutma makinesi, kırışık azaltma sistemi sayesinde, program sona erdikten sonra 120 dakika boyunca çamaşırları kırıştırmadan muhafaza edebiliyor. Serie 8 kurutma makinesinde çamaşırlar, dışarıda kurutmaktan kaynaklanan toz, kir, is ve egzoz gazları gibi zararlı etkenlere maruz kalmadığından son derece hijyenik kuruyor. Böylece çamaşırlar ütülenmeye hazır hale geliyor.

Sıra geldi ütüye…
Fakir Sky Serisi ütüler, üstün buhar gücü, kaliteli seramik taban yapısı ve kolay kullanımlı şık tasarımıyla ütü yapmayı çile olmaktan çıkarıp, keyfe dönüştürüyor. Güvenilir Alman teknolojisiyle tasarlanan Fakir Sky Serisi ütüler; Skyfall, Skyjet ve Skygo modellerinden oluşuyor. Geniş su tankı kapasiteli ütüler, kendi kendini temizleme ve kirece karşı koruma özelliğiyle uzun süreli kullanım sağlıyor. Ayarlanabilir buhar özelliği ve dikey buhar çıkışı sayesinde tüm kumaşlarda kolay ütü yapma imkanı veriyor. Serinin içinde yer alan nano seramik tabanlı Skyjet modeli kullanım kolaylığı sağlayan 3 m güç kablosu ve boş su tankı ikaz ışığı özelliğiyle dikkat çekiyor. Otomatik kapanma özeliği sayesinde olabilecek yanma durumlarına karşı güvenli kullanım sağlıyor.

Cevap bırakın