Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımİkisi Bir Arada: HP Pavilion x360

  İkisi Bir Arada: HP Pavilion x360

  HP Pavilon X360, 360 derece dönebilen ekranı sayesinde hem bir tablet hem de bir dizüstü sistemi olarak görev yapıyor. Şık bir görünüme sahip olan Pavilon X360’a yakından bakıyoruz.

  11.6 inç ekran boyutuna sahip olan Pavilion x360, ilk olarak görselliği ile kendisini fark ettiriyor. Cırtlak bir kırmızı renk ile hemen göze çarpan bu ürün, kullandığı plastik kasa sistemi ile birçok tartışmaya vesile oluyor. Pavilion x360, hem dış hem de iç tarafı plastik ile kaplı olmasına rağmen, stabil bir yapının elde edilmesi bizi şaşırttı. Klavye bölgesinin Alüminyum malzemeden üretilmesi, bükülmeyi önlüyor. Bu da cihazın işçiliğine olumlu bir şekilde yansıyor.

  hppavilionx360

  11.6 inç Dokunmatik Ekran

  HP Pavilion x360 kullanımı kolay ve sorunsuz olan kapasitif bir dokunmatik ekrana sahip. Ürünün dokunmatik performans gayet başarılı. Fakat ekranın ulaşabildiği maksimum çözünürlük ne yazık ki beklentinin aşağısında. 1366×768 piksel çözünürlüğü günümüz için yeterli değil. Bununla birlikte 181 cd/m²’lik parlaklık değerinin de daha iyi olmasını isterdik. Benzer ürünlere baktığımızda Full HD çözünürlük ve yüksek parlaklık değerine sahip cihazların piyasada rahatlıkla satıldığını söylemeliyiz. HP, ürünün fiyatını düşürmek için ekranda ciddi bir tasarruf sağlamak istemiş. Kontrast değerinin de düşük olması özellikle güneşli ortamlarda ekrandan bir şeyler okumak ciddi anlamda zorlaştığını söylemeliyiz.

  hp pav x360

   

  Pentium İşlemciye Sahip

  HP Pavilion x360, 2.16 GHz frekans hızında çalışan Intel Pentium işlemcisine sahip. Intel grafik yongasına sahip olan ve toplam bellek kapasitesi 4 GByte olan Pavilion X360, temel ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. 750 GByte kapasiteli bir disk üzerinde barındıran HP’den elbette müthiş bir performans beklemek yanlış olur.

  hp x360

  Beats Audio Ses Sistemi

  HP Pavilion x360, özellikle Bass sesleri ile fark yaratan Beats Audio teknolojisini kullanıyor. Sahip olduğu stereo hoparlörler, kaliteli bir ses çıkışı sunuyor. Bu kalite daha çok alçak frekansı sesler için geçerli. Üründe bir Subwoofer olmadığından dolayı yüksek frekanslı Bass sesleri, ne yazık ki istenilen seviyelere çıkamıyor.

  Değiştirilemeyen bir batarya ya sahip olan HP Pavilon X360, tam yük modunda yaklaşık dört saat kesintisiz çalışabiliyor. Bu esasında iyi bir değer, ama bu konfigürasyonda bir üründe daha yüksek bir çalışma süresi beklerdik.

   

  hp-pavilion-x360

  Sonuç

  Göze çok fazla hitap eden HP Pavilion x360, özellikle uygun fiyatı ile fark yaratmak istiyor. İyi bir işçiliğe sahip olan X360, Tablet kullanımında da iyi bir çalışma sergiliyor. Fakat sınırlandırılmış donanım birleşenleri ve düşük çözünürlüklü ekranı önemli bir eksi. Bununla birlikte 1.4 kg’lık ağırlık bu ürün için fazla. HP Pavilion x360 bu yüzden, çok fazla performansa önem vermeyen, görselliği seven ve temel ihtiyaçlarını uygun fiyata karşılamak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmeli.

  Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayınız

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN