İkinci nesil HTC sanal gerçeklik gözlüğü tanıtıldı

0

Ekran_Resmi_2016-01-05_21_49_24HTC, sanal gerçeklik gözlüğü Vive Pre’yi, ABD’deki teknoloji fuarı CES 2016 kapsamında duyurdu. Teknoloji şirketinin ikinci nesil sanal gerçeklik sistemi video oyunu şirketi Valve ile yürütülen işbirliği beraberinde geliştirildi.

Konuyla ilgili olarak HTC CEO’su, ‘HTC Vive, medya, sektör uzmanları, tüketiciler, sanal gerçeklik içerikleri sunmak üzere birlikte çalıştığımız yüzlerce iş ortağımız tarafından heyecanla karşılandı’ derken söz konusu sistem ergonomik unsurları ve teknolojisiyle dikkat çekti…

Model, kullanıcısına bir yazılım beraberinde sanal bir dünya sunuyor. Bu dünya içerisinde hareket edip, çeşitli eylemler gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Bunun için görsel sistem ve kontrol birimlerinden oluşuyor. Görsel sistem, bünyesindeki kamera sayesinde kullanıcısına derinlik hissinin de aralarında yer aldığı sanal bir ortamın kapılarını açıyor. 1452006497_HTC_Vive_Pre__3_

Burada sunulan görüntülerin önceki nesil HTC sanal gerçeklik gözlüğüne göre daha net ve detaylı olduğu belirtiliyor. Kamera sistemi, takılması gereken bir kask şeklinde düşünülebilir ve bu noktada da konforun artırıldığı, gerek iç yüzeydeki köpükleri gerekse ayarlanabilir kayışların çok daha kullanışlı bir yapı sunduğunun altı çiziliyor. Ayrıca HTC Vive Pre, öncülüne göre daha küçük ve daha hafif.

Kontrol birimleri, elde tutuluyor ve üzerindeki butonları ile bir tür joystick formunda geliyor. Ürünün nisan ayında ticari lansmanının gerçekleştirileceği belirtiliyor. 2016 yılında HTC ve Valve imzsı taşıyan sanal gerçeklik gözlüklerini teknoloji raflarında görebilmek mümkün olacak.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın