Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiİki farklı Galaxy Note 6 test ediliyor

  İki farklı Galaxy Note 6 test ediliyor

  note-5

  Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi Samsung için başarılı bir 2016 yılının ilk yarısının sonuna doğru geliniyor. Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinin yanı sıra diğer akıllı telefonlarıyla da ilgi görmeye devam eden markanın satışlarının fena gitmediği geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir raporda günyüzüne çıkmıştı. Beklenen diğer önemli modeller arasında Galaxy Note 6’nın ise öne çıktığı belirtilebilir. Amiral gemisi olarak kategorilendirilen en üst seviye serilerden biri olan Note, Türkiye’de de bilinirliği oldukça yüksek cihaz grupları arasında.

  Galaxy Note 6’ya dair şimdiye kadar çok detaylı bilgiler açığa çıkmadı, ancak cihazın testlerinin devam ettiği biliniyor. Yeni bir bilgi ise tam da bu testlerle ilgili.

  Buna göre Samsung, iki farklı Galaxy Note 6 ekranı üzerinde duruyor ve iki ayrı ekran boyutuna sahip cihazda aynı testleri sürdürüyor. Yani teknoloji devinin bir karar aşamasında olduğu bildiriliyor. İddiaya göre ekranlardan biri kavisli, diğer ise düz ekran formunda. Ancak nihai olarak Samsung’un bu forma sahip ekranlardan yalnızca birini tüketicilere sunmayı planladığı belirtiliyor.

  Söz konusu ekranlardan düz olanının 5.8 inç boyutuna sahip olduğu, sunulan çözünürlük değerinin ise QHD olduğu kaydediliyor. Cihazın ayrıca 6 GB RAM’e sahip olacağı, pil tarafında ise sunulacak kapasitenin 4000 mAh seviyesinde olmasının beklediğini belirtelim. Galaxy Note 6’ya dair daha fazla gelişmenin, tanıtımına yakın tarihlerde açığa çıkması da diğer beklentiler arasında. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

  NOT: Görsel temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN