Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiİki ayrı Samsung Galaxy S7 modeli doğrulandı

  İki ayrı Samsung Galaxy S7 modeli doğrulandı

  samsung

  Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modellerini geçtiğimiz ay tanıtan Samsung yeni nesil Galaxy S serisi cihazı için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni bir rapor, Güney Koreli şirketin iki ayrı Galaxy S7 modeli ile geleceği anlaşılırken, ilgili modellerin SM-G930 ve SM-G935 kod isimleri üzerinden sunulacağı görülüyor.

  2015 yılın Galaxy S6 modellerinde olduğu gibi biri düz, diğer kavisli olmak üzere iki ayrı varyasyon halinde tanıtılacak cihazlara dair önemli bir rapor ortaya çıktı. İlgili rapor, Samsung Galaxy S7 modellerinin Kanada, Çin, Avrupa pazarları, Kore ve ABD’de satışa sunulacağına dair doğrulamayı içeriyor.

  samsung

  Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge 

  Samsung’un yeni modelini satışa sunacağı pazarlar dışında ise çok fazla bilgi yok. Galaxy S7’nin ‘Project Lucky’ kod adı üzerinden çalışmalarının devam ettiği anlaşılırken olası özellikleri de aşağı yukarı belli olmaya başlamış durumda. Buna göre Galaxy S7 serisi modellerden birinde büyük olasılıkla Qualcomm Snapdragon 820 işlemciler kullanılacak. Bu alanda çalışmaların devam ettiği daha önce açığa çıkmış, hatta işlemcinin prototipinin Snapdragon 810’dan daha iyi olduğuna dair performans bilgileri de basına sızmıştı. Diğer Galaxy S7 modelinde ise Exynos 8890 işlemciye yer verileceği tahmin ediliyor.

  Diğer olası özellikler ve tanıtım tarihi

  Galaxy S7 cihazlarında şirketin UFS 2.0 depolama özelliğinin microSD kartla birlikte kullanılması yönünde bir yolun arandığı da gelen ilk bilgiler arasında. Öte yandan gelecek nesil Galaxy S serisi modellerinde 20 megapiksel ana kamera üzerinde çalışıldığı da diğer öne çıkan konulardan biri. Samsung’un yeni modellerini önümüzdeki yıl 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Mobile World Congress 2016 kapsamında tanıtması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN