Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma Rehberiİdeal kilonuzu koruyun!

  İdeal kilonuzu koruyun!

  Halk arasında baharın müjdecisi olarak bilinen ilk cemre havaya düştü ve kış soğuklarını geride bıraktık. Bu ay kış mevsiminde aldığımız fazla kilolardan kurtulmak ve ideal kilomuzu muhafaza etmek için ünlü Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı’nın önerileri aldım ve sizler için kilonuzu korumaya yardımcı ürünler seçtim.  

  İdeal kilo nasıl korunur ve ideal kiloya nasıl ulaşılır?

  diyetisyen-nilay-kececi-arpaci

  İdeal kilo kişilerin boyu, yaşı ve cinsiyeti ile hesaplanan, aynı zamanda bel kalça çevre uzunlukları, var olan hastalıkları ve beslenme durumlarıyla da doğru orantılı olarak hesaplanır. Günümüzde ideal kilo hesaplama için bel kalça çevresi uzunlukları öncelikli kabul edilmektedir. Kişiler kendileri de mezura yöntemi ile bel ve kalçalarının uzunluklarını ölçerek ve belin cm cinsinden uzunluğunu kg’ nun cm cinsinden uzunluğuna bölerek hesaplamaları yapabilirler. Erkeklerde 08-1.0 cm bayanlarda ise 0,6-0.8 cm arası ideal bel çevresi ölçümleridir.

  İdeal boyun hesaplanmasında en sık kullanılan yöntemlerden biride boyun ve kilonun bölünerek hesaplanmasıdır. Kiloyu boyun karesine bölerek çıkan sonuç ile de ideal kilomuzu hesaplamış oluruz. Kişiler bu hesaplamalardan BMI dediğimiz bir ölçüm sonucu elde derler ve şişman mı zayıf mı yoksa obez mi sınıfına girdiklerini buradan belirleyebilirler.

  İdeal kilo sadece boy ve bel kalça çevresine göre değil, yaştan cinsiyete fiziksel faktörlerden kişinin beslenme durumuna kadar belirlenen bir sonuçtur. Kişiler kendilerini en rahat hissettikleri, sağlık açısından hiçbir hastalığa olumsuz etki yaratmayacak olan kilolarını ve görülerinden ziyade hareket kabiliyetlerini en rahat kullanacakları kiloyu ideal olarak belirlemelidirler. Özellikle ideal kilo için kendi yaşam kalitelerini etkileyen kiloyu seçmelidirler.

  İdeal kiloya ulaşmak için doğru uygulanan zayıflama reçeteleri ya da kilo alma reçetelerine ihtiyaç vardır. Bu durumda kişilerin kiloları istedikleri eğriye ulaştığında korunması için koruma reçetelerine geçilir. Özellikle koruma reçeteleri en tehlikeli ve kiloların en fazla geriye döndüğü zamanlardır bu nedenle en dikkatli yapılması gereken diyet kısmı burasıdır. İşimiz bitti ve eskisi gibi yemeye başlayalım dediğimiz anda kaybettiğimiz tüm kilolar geri gelir ve verilen emeğin hiçbir anlamı kalmaz. İdeal kiloyu koruma reçeteleri kişilerin bulundukları kilo ve beslenme değişikliklerine göre yazılır. Kilo korumada kişilerin bol su tüketmeleri, yediklerine dikkat etmeleri, porsiyonlarını arttırmamaları, en az 6 ay ile 1 yıl içerisinde verdikleri kiloyu korumaları gerekir, özellikle de fazla kilo verenlerin yeme şekli değiştiğinde en azından 2 gün tekrar diyete dönerek toparlamaları ve kilolarına geri inmeleri gerekmektedir. Bu düzenleme sonrasında günde 2 porsiyon meyve, 2 porsiyon sebze grubunu tüketerek et, süt ve karbonhidrat gruplarını uzmanlarının kendilerine özgü belirlediği miktarlarda tüketmeleri kilo korumada yarar sağlar.

  kenwood-smoothie-blender

  Sağlıklı mutfakların yeni yardımcısı

  Kenwood Smoothie 2Go: Kenwood “Smoothie 2Go” blenderıyla taze meyve ve sebzeleri  benzersiz lezzetlere dönüştürecek, kış mevsimi boyunca ihtiyacınız olan vitamin takviyesine tek tuşla ulaşmanın ve taşınabilir bardakları sayesinde enerji kaynağı içeceklerinizi dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

  Renkli ve minimal tasarımlarıyla dikkat çeken Kenwood, meyve ve sebzeleri benzersiz lezzetlere dönüştüren “Smoothie 2Go” blenderıyla sağlıklı beslenmek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Özellikle yoğun tempoda çalışanlar, sağlıklı beslenmeye önem verenler ve çocuklu aileler için iyi bir seçenek olan bu ürün, 2 farklı hız ayarı ve pulse özelliğine sahip. Yüksek kalite paslanmaz çelik bıçakları sayesinde her malzemeyi kolaylıkla kesebilen Kenwood Smoothie 2Go’yu kolaylıkla ayrılan parçaları ile pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

  FITSENSE

  İdeal kilonuzu koruyun

  Arzum Fitsense: Arzum Fitsense Vücut Analiz Baskülü formda kalmanıza yardımcı olacak. Arzum Fitsense Vücut Analiz Baskülü hem kilonuzu hem de sağlıklı bir vücut için takip edilmesi gereken yağ, su, kemik ve kas ölçümünü evinizin konforunda yapıyor. Kişisel veriler girildikten sonra detaylı vücut analizi yapan Arzum Fitnense, 8 farklı hafıza kaydı yapabiliyor. LCD dijital ekranı, geniş cam yüzeyi ve iki satırlı görüntüleme özelliğiyle veriler rahatça okunabiliyor. Ayrıca ağırlık birimi ve boy için uzunluk birimi değiştirme düğmesi bulunan Arzum Fitnense, hassas algılayıcılarıyla 100 gr kilo hassasiyeti sağlayarak en doğru analizi yapıyor. Arzum Fitsense Vücut Analiz Baskülü maksimum 150 kiloya kadar ölçüm yaparken, otomatik sıfırlama ve kapanma özelliğine de
  sahip.

  bosch-dijital-tarti

  Fazla kiloları kontrol altına alın

  Bosch PPW2250 Dijital Banyo Tartısı: Bosch PPW2250 dijital banyo tartısı, 100 gramlık değişimleri bile anında görmeyi sağlıyor. Hem kilo hem de sağlıklı bir vücut için takip edilmesi gereken yağ ve su oranı ile kemik ve kas ölçümünü evinizin rahatlığında yapmanıza imkân veriyor. Böylece kış aylarının gelişiyle birlikte yapılan fiziksel aktivitelerin azalması ve yüksek kalorili yiyeceklerin daha çok tüketilmesinden dolayı alınabilecek kiloları önlemede en büyük destekçiniz oluyor.

  Bosch Ev Aletleri, Bosch PPW2250 Axxence Classic Sportlife dijital tartı ile kalın giysiler altında saklanan fazla kiloları kontrol altına almanıza destek oluyor. Kilonuzu gün be gün takip etmenize olanak tanıyarak, uzun kış gecelerinde bolca tüketilen abur cuburlara, karbonhidrat ve yağ açısından zengin yüksek kalorili yiyecek ve içeceklere karşı dikkatli olmanızı sağlıyor. 100 gramlık değişimleri bile anında görmenizi sağlayan hassasiyeti sahip olan tartı aynı zamanda yağ, su, kemik ve kas ölçümü yapabiliyor. Tartının gösterdiği değerleri dikkate alıp, bol su tüketimini ve egzersizi de atlamadan formda ve sağlıklı kalmak mümkün oluyor.

  On ayrı veriyi hafızasında tutuyor

  Bombeli özel tasarımı ile göz dolduran dijital tartı, gümüş rengi ile banyolara şıklık katıyor. 25 mm dijital rakam yüksekliği sayesinde, tartı sonuçları rahatça okunabiliyor. Platform ölçüleri 33×34 cm olan tartı, içerisindeki iki ağırlık sensörü sayesinde maksimum 150 kg.’a kadar olan ağırlıkları ölçebiliyor. On ayrı veriyi hafızasında tutarak eski verileri karşılaştırmanıza ya da aile bireylerinin verilerini takip etmenize imkân veriyor. Otomatik kapanma özelliğiyle de enerjiden tasarruf ederek içerisindeki lityum pillerin uzun süre dayanmasını sağlıyor.

  Bosch PPW2250 Axxence Classic Sportlife Dijital Banyo Tartısı – Özellikler

  • Renk: Gümüş
  • Maksimum ağırlık kapasitesi: 150 kg
  • Hassasiyet: 100 gram
  • Platform ölçüleri: 33 cm x 34 cm
  • Bombeli yüzey
  • Vücuttaki Susu oranını ölçümü: 0,1 %
  • Vücuttaki Yyağ oranını ölçümü: 0,1 %
  • Hafıza sayısı: 10
  • 25 mm dijital rakam yüksekliği
  • 2 adet ağırlık sensörü
  • Otomatik kapanmasiemens-fq1-mutfak-robotu

  Siemens FQ1 Serisi Mutfak Robotu: Siemens Ev Aletleri yeni FQ1 serisinde,mutfak robotu, el mikseri, el blenderi ve doğrayıcıyı bir araya getirerek, mutfakta ihtiyaç duyduklan her an ve her konuda kadınların yardımına  koşuyor ve mutfaktaki işleri kolaylaştırıyor.  

  İster kolay tava yemekleri olsun, ister kremalı frapeler ve meyve püreleri ya da doğranmış iç malzemeleri ve hafif hamur işleri… Tüm bu lezzetleri Siemens’in güçlü motorlu ve ekstra büyük karıştırma kabına sahip çok amaçlı marifetli FQ1 mutfak robotu ile hazırlamak artık daha kolay. MK880FQ1 1250 watt mutfak robotu, doğramadan karıştırmaya, dilimlemeden narenciye sıkmaya uzanan tam 45 farklı fonksiyonu ile mutfakta her ihtiyacı karşılıyor.  Siemens’in yeni robotu, paslanmaz çelik hamur yoğurucusu, meyve ve sebzeleri küp şeklinde kesebilme yeteneği ve patatesleri eşit biçimde doğrayabilen patates kesme diskiyle de dikkat çekiyor.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN