İddia: Yeni iPhone’lara turuncu ve mavi renkler gelebilir

0

Yeni iPhone’ların renk skalasına turuncu ve mavi renklerin de gelebileceği iddia edildi. İşte detaylar…

Apple, son yıllarda ilginç adımların da şirketi oldu. Bu bağlamda özellikle siyah ve beyaz olarak gelen akıllı telefon modellerine eklenen kırmızı, altın sarısı gibi renkler dikkat çekiciydi. Renk dağılımı noktasında gül rengi, altın gibi tonları ürün gamındaki birçok seçenekle birlikte potansiyel kullanıcılara sunan şirketin sonraki iPhone modellerin bir dizi sürprize imza atabileceği iddiaları kamuoyunda yer buldu.

Daha önce de tahmin ve analizleri ile gündemi belirleyen isimlerden biri olan analist Ming-Chi Kuo’nun yeni bir raporuna göre iPhone’lar, siyah ve beyazın dışında birçok farklı seçenekler gelecek.

Renk skalasına dahil olacak renklerin beyaz ve siyah gibi tanıdık tonların yanı sıra gri, mavi, altın, kırmızı ve turuncu olacağı belirtiliyor. Daha önce mavi rengi iPhone 5C ve iPod touch modellerinde deneyen Apple, turuncu rengi ise herhangi bir ürününde sunmamıştı.

İki model…

Bu arada bir detayın da altının çizilmesi gerekiyor; analist, 6.5 inç ekranlı iPhone’da siyah, beyaz ve altın renginin söz konusu olacağını; 6.1 inç ekranlı modelde ise gri, beyaz, mavi, kırmızı ve turuncunun seçim alanını oluşturacağını kaydediyor.

Eğer bu tahmin gerçek olursa iPhone’lar, daha önce karşılaşılmamış 4 renkle gelecek anlamına geliyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın