İddia: Xbox yeni nesile iki farklı konsol ile merhaba diyecek

0

Yeni nesil konsolların konuşulmaya başladığı şu sıralar, Xbox cephesinden bomba bir sızıntı geldi. Söylenene göre Xbox yeni nesil için iki farklı konsol üretecek. Peki, bu konsolların özellikleri nasıl olacak?

PlayStation 4 ve Xbox One’ın ömrünü tamamlamaya yaklaştığı şu günlerde, yeni nesil konsollar hakkında sızıntılar gelmeye başladı. PlayStation 5’in geriye uyumlu olacağı sızıntısının gelmesinin ardından bir sızıntı da Xbox cephesinden geldi. Gelen bilgilere göre; Xbox cephesi yeni nesile iki farklı konsol ile giriş yapacak. Bu iki konsolun birinin 1080P diğerinin ise 4K için olacağı söyleniyor. Yani Microsoft, Xbox One S ve Xbox One X ile sürdürdüğü politikayı yeni nesilde de devam ettirecek. Peki, bu iki farklı yeni nesil Xbox konsollarının özellikleri nasıl olacak?

Anaconda ve Lockhart olarak isimlendirilecek bu iki konsol ile nihayet HDD’den SSD’ye geçiş yapılacak. Özellikle son dönemde çıkan oyunların yükleme sürelerinin artması, konsol oyuncularını sinirlendirmeye başlamıştı. HDD’den daha hızlı okuma hızına sahip olan SSD’ye geçilmesi çok isabetli bir seçim olacak.

Yeni nesil Xbox konsolları nasıl olacak?

Microsoft’un 4K konsolu olacak olan Anaconda, 8 çekirdekli AMD Zen mimarisi üzerine inşa edilmiş işlemci ile gelecek. Bu modelde 12 Teraflops gücünde grafik birimi, 16 GB GDDR6 RAM ve 1 TB SSD yer alacak.

Daha uygun fiyatlı olacak olan ve 1080P deneyim vadeden Lockhart kod adlı model yine 8 çekirdekli AMD’nin Zen mimarisi üzerine inşa edilen özelleştirilmiş işlemci ile gelecek. Bu modelde ise 4 Teraflops gücünde GPU ve 12 GB GDDR6 RAM yer alacak. Lockhart da Anaconda gibi 1 TB SSD ile gelecek.

Cevap bırakın