İddia: Sony Xperia XA3, IFA 2018’de görücüye çıkacak

0

Sony’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da Almanya’da düzenlenecek olan yılın en önemli teknoloji fuarlarından IFA’yı iddialı modelleri ile renklendirmesi bekleniyor. İşte bu modellerden biri olacağı belirtilen Xperia XA3’e dair ilk detaylar…

Sony’nin geçtiğimiz haftalarda resmi olarak tanıttığı Xperia XA2 Plus’la birlikte bir diğer iddialı modeli Xperia XA3’ün, önümüzdeki ay sonunda Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek olan teknoloji fuarı IFA 2018 kapsamında lanse edilmesi bekleniyor.

30 Ağustos tarihinde tanıtılması beklenen Xperia XA3’ün Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia XA2 Plus modellerinde olduğu gibi geniş ekran çerçevesi ile tasarım anlamında kendisinden söz ettireceği, bir başka deyişle tartışmaları yine hararetlendireceği belirtiliyor. Bilindiği gibi Sony’nin ince ekran çerçevesi şeklindeki genel mobil trende adeta karşı duruş sergileyen son derece tartışmalı bir tasarım anlayışı söz konusu.

5.2 inç ekranla geliyor…

Edinilen bilgilere göre Xperia XA3’te 5.2 inç ekran, Full HD çözünürlük, Snapdragon 630 işlemci, 3 GB RAM, 3.330 mAh pil, 32 GB’den itibaren dahili depolama alanı alternatifleri, microSD desteği ve yazılım tarafında Android 8.0 Oreo dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca 23 MP Exmor RS sensörlü arka kamera, 8 MP ön kamera bulunuyor.

Mobil teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. ‘Teknoloji Dostunuz’ MediaTrend’i takipte kalınız.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın