İddia: Sonraki iPhone daha büyük ekranlı olacak

0

cmi_Naked-Tough_iPhone-6-Plus_Clear-Clear_CM031443_lifestyle_2_1024x1024

Apple, kısa süre önce tanıttığı ve yakında da teknoloji raflarındaki yerini alması beklenen iPhone SE ile beklenen bir adıma imza attı. Şirketin geleneksel kullanıcılarının taleplerini karşılamak ve bunun yanında gelişmekte olan pazarlardaki konumuna artı değer katmak için 4 inç ekranlı ve gelişmiş özelliklere sahip bir model sunması sürpriz olmadı. Üstelik tüketici elektroniği pazarı adına yeni hamleler arasında konumlandı iPhone SE. Peki sonraki iPhone’larla ilgili gelişmeler ne yönde? İddialar neye işaret ediyor?

Öncelikle Çin merkezli KGI adlı piyasa araştırmaları odaklı kuruluşun, Apple odaklı tahminleri ve raporları ile küresel düzeyde ilgi gördüğü biliniyor. Yeni haber ise 2016’daki diğer iPhone modelleri ile ilgili değil, 2017 hakkında. Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, teknoloji şirketinin 2017’deki modellerinden ‘Plus’ olanının ekran boyutunun büyüyeceğini ifade etti. iPhone 7S Plus ekranı için 5.8 inç tahmininde bulundu. Bu iddiasının ilginç yönü ise bu sene tanıtılacak modelin ekranının 5.5 inç olacağı yönündeki beklentisi. Yani Apple, bu seneki Plus modelinin ekran boyutunu değiştirmezken, 2017’de farklı bir adım atabilir.

iphone-6-plus-reachability

Dikkat çeken bir öngörü olduğu aşikar. Diğer ayrıntı ise 5.8 inçlik iPhone’un yanında, küçük ekranlı modelin 4.8 inç olacağı ile ilgili. Apple’ın konuyla ilgili herhangi bir açıklaması beklenildiği üzere yok. Ancak 2 sene sonrası için sunulan iddiaların, muhtemelen iyi kaynaklardan elde edilen bilgilere bağlantısı var. Bu nedenle 2017’de daha büyük bir Apple akıllı telefonu ile karşılaşılması olası.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

NOT: Görseller temsilidir. 

Cevap bırakın