İddia: Snapchat’in yaş ortalaması yükselebilir

0

Yapılacak bir dizi değişiklik sonrasında Snapchat’in kullanıcı kitlesinin yaş ortalamasının şimdiye göre daha yüksek olabileceği kaydediliyor. İşte detaylar…

Snapchat, son yıllarda Instagram’ın Stories (Hikayeler) özelliği ile ciddi ölçüde ivme kaybetse de ilgi görmeyi sürdürüyor. Kullanıcıları nispeten ‘genç’ bir kesimden oluşan platformun kurucusu Evan Spiegel ise gelecekle ilgili ilginç ve umutlu açıklamalarda bulundu.

Snapchat’in değeri son 1 yılda yaklaşık yüzde 50 geriledi. Spiegel ise tablonun değişeceğine inanıyor. 2019 hedefini ‘karlılık’ olarak ifade eden başarılı girişimci, bunun da ‘daha büyük yaştaki kullanıcılar’ sayesinde başarılacağını kaydediyor.

Güncellenecek pazarlama stratejileriyle ileri yaştaki kullanıcıların cezbedileceği, bu sayede daha fazla reklam verenin de platforma çekileceğine inandığını belirten Spiegel, ayrıca Android uygulamasının tasarımının değiştirileceği bilgisini paylaşıyor.

Öte yandan Snapchat’in kullanıcı sayısı düşmeye devam ediyor. Tarihinde ilk kez yıldan yıla kullanıcı sayısında azalma gösteren platform, günlük olarak daha düşük seviyede tercih ediliyor. Son verilere göre günlük kullanıcı sayısı 188 milyon olan platformda söz konusu rakam, geçen yılın aynı döneminde 191 milyondu.

Son olarak platformun kurucusu, son tasarım değişikliklerinden olumsuz yönde etilenildiğini ifade etti. Bu konuda aceleci davrandıklarını söyleyen aynı zamanda Snap CEO’su olan Spiegel, böylelikle analistlerin yorumlarıyla örtüşen bir açıklamaya da imza atmış oldu.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın