İddia: Samsung’tan 9.1 inçlik iki yönde bükülebilen OLED ekran paneli

0

Samsung, inovasyon anlamında önde gelen teknoloji şirketlerinden biri. Kore merkezli tüketici elektroniği markası, özellikle ekran teknolojileri alanındaki yenilikleriyle adından sıklıkla söz ettiriyor. Ortaya çıkan yeni bir ürünü de son dönemde özellikle ekran panelleri açısından dikkat çekici gelişmeler arasında…

Güney Kore’nin önde gelen yayınlarından The Korea Herald, teknoloji şirketinin yeni OLED ekran özelliği ile ilgili detayları aktardı. Buna göre Samsung’un OLED ekranı, iki yöne doğru 12 mm esneyebilecek yapıda, boyutu ise 9.1 inç seviyesinde. Öne çıkan özellik ise piyasada halihazırda bulunan esnek ekranların tek yöne esneyebilmesine karşın Samsung ekranının iki yöne de esneyebilirliği. Söz konusu ekran, Samsung’un gelecekteki birçok aygıtının yüzü olmaya aday. Katlanabilen telefonlar, tabletler, otomobil ekranları, giyilebilir teknolojiler ve daha birçok alanda bu esnek forma sahip OLED ekranın kullanılabileceğinin altı çiziliyor.

Samsung’un katlanabilen ekran/tablet formunda cihazlarını yakın bir gelecekte piyasaya sunması bekleniyor. Bu aygıtların, cebinizden çıkarılacan bir ekranın, açılması suretiyle büyük ekranlı bir tablete dönüştürülerek kullanılabilmesi şeklindeki senaryo, önceki yıllarda Samsung tarafından yayınlanan videolarla kamuoyuyla paylaşılmış, bu teknolojinin 2020’den önce sunulacağı bilgileri aktarılmıştı.

Teknoloji dünyasındaki geleceğe dair spekülasyonları aktarmayı sürdüreceğiz… Takipte kalınız…

Cevap bırakın