İddia: Samsung OLED ekranlı Gear VR geliştiriyor

0

Tüketici elektroniği pazarında son aylarda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Özellikle OLED ekran tarafında artan bir ilgi boyutunun söz konusu olduğu görülüyor. Apple’ın iPhone 8 modeli için OLED ekran özelliği sunmaya hazırladığı bilgisi ise şüphesiz en popüler konu başlıklarından biri. Diğer yandan konunun farklı boyutları da gündeme yansıyor. İşte bunlardan belki de en çok dikkat çekeni Samsung’un OLED ekrana sahip VR aygıt geliştirmekte olduğu iddiaları…

İddiaya göre Samsung, tedarikçilerinden birinden sonraki Gear VR (Samsung’un halihazırdaki sanal gerçeklik gözlüğünün model adı) için OLED ekranlı bileşen siparişinde bulundu. LCD ekrana göre 1000 kat daha iyi tepki süresine sahip olduğu kaydedilen yeni bir VR aygıtının geliştirildiği kaydedildi. Ayrıca söz konusu aygıtın 2000 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacağı bilgisi de iddialar arasında yer buldu. Bu rakam son derece çarpıcı, çünkü piyasanın en çok bilinen VR gözlüklerinden Oculus Rift’te bu değer 460 ppi seviyesinde.

Ve bilimsel olarak insan gözünün 300ppi’dan fazlasını ayırt edemediği konusu gündeme geliyor, ancak beynin farklı kesinlikle hissettiğinin de altı çiziliyor.

En nihayetinde ise söz konusu detayların tamamı şimdilik belirli kaynaklara dayandırılan iddialar, Kore merkezli şirketin konuya ilişkin bir açıklaması ise bulunmuyor. Yine de sonraki Samsung markasına sahip VR aygıtının önemli özellikler birlikte gelmesi sürpriz olmayacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın