İddia: Samsung Galaxy S9, S8’den daha yüksek fiyatlı olabilir

0

Samsung Galaxy S9’un lansmanına kısa süre kala olası fiyat etiketine dair bazı iddialar kamuoyunda yer bulmaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S9, 25 Şubat’ta İspanya’nın Barselona şehrinde tanıtılacak. Merakla beklenen akıllı telefonun fiyat etiketi ise şimdiden gündemin ana maddelerinden biri olmaya başladı.

Mart ayında satışa sunulması beklenen modelin fiyatının, öncül model Samsung Galaxy S8’in çıkış fiyatına göre en az 35 dolar daha yüksek olabileceği iddia ediliyor. 5.8 inçlik S9’un yanı sıra 6.2 inçlik S9+ modellerinin tanıtılmasının beklendiğini de belirtelim. Plus (+) modeli, S9 modeline göre daha yüksek fiyatlı olacak. Öte yandan Güney Kore’de yayın yapan ETNEws, ABD için 885 dolarla 935 dolar arasında değişen fiyatları öngörüyor. Elbette fiyatlar Avrupa ve Türkiye pazarı için daha farklı olacak.

Henüz lanse edilmemiş durumdaki akıllı telefonların tasarım açısından önceki nesil S8 ve S8+ modellerine benzeyecekleri düşünülüyor. Arka yüzdeki parmak izi okuyucusunun ise farklı bir konumda yer alacağı yönünde güçlü iddilar var, en nihayetinde ise Samsung’un satışları yaklaşan amiral gemisi maiyetindeki en üst seviye Android modellerinden ikisi için spekülasyonlar devam ediyor. Tüm nihai detaylar için önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek resmi lansmanın beklenmesinin doğru olacağının altını çizelim.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın