İddia: PlayStation 5 iddialı bir işlemciyle geliyor

0

2020’de duyurulacağı bilinen Sony PlayStation 5’in yüksek performanslı 8 çekirdekli AMD Ryzen işlemcilerle gelebileceği iddia ediliyor. İşte detaylar…

2013 yılının sonlarına doğru çıkışını gerçekleştiren PlayStation 4 için geride kalan 5 yıl, 2019 için ‘sonraki nesil’ PlayStation için sürenin de kısaldığı anlamına geliyor. 2020’de duyurulacağı kaydedilen PlayStation 5 için bazı bilgiler de henüz resmi olmamakla birlikte kamuoyunda yer buluyor. Bu kapsamda oyun konsolla birlikte yenilenecek olan bir diğer aygıt PS VR’ın 4K çözünürlük ve 240fps desteği sunacağı kaydedildi.

Öte yanda PS5’in 8 çekirdekli ve oldukça yüksek performanslı AMD Ryzen işlemcilerle sunulacağı da iddialar arasında. Ek olarak fiyatının da PS4’e göre bir nebze daha düşük olabileceği konuşuluyor. Ayrıca sonraki neslin PS4 oyunlarıyla uyumluluğu da iddilar arasında haklı bir yere sahip. PlayStation 3-4 geçişinde bu stratejiyi izlemeyen Sony, bakalım PS4-PS5 aşamasında nasıl bir yol izleyecek?

Heyecan başladı…

Şimdilik ortada bolca dedikodu var, ancak nihai olan şu ki Sony’nin çok daha performanslı, daha sessiz ve uygun fiyatlı bir PS5 ile oyun severlerin yüzünü güldürmesi en önemli beklentiler arasında.

PS5’e dair resmi bilgi ve gelişmeler merakla bekleniyor, aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın