İddia: OLED ekranlı yeni iPad 2022’de gelecek

0

Apple önümüzdeki yıl OLED ekranlı yeni iPad modelini satışa sunabilir. İşte detaylar…

Apple’ın 2022 başlarında kullanıma sunacağı OLED iPad modeli üzerinde çalışmalara başladığı söyleniyor. Aynı zamanda Apple’ın OLED ekran teknolojisinin, iPad Pro ve MacBook Pro modellerinde de kullanılacağı düşünülüyor.

DigiTimes’ın yapmış olduğu yeni habere göre Apple, OLED ekrana sahip olacak ilk tablet modelini 2022 yılının başlarında kullanıma sunabilir. OLED ekrana sahip olacak ilk tablet modelinin 10.9 inç büyüklüğe sahip olacağı söyleniyor.

Haberde net bir model belirtilmese de söylentilere ve lansman zamanlamasına göre ilgili cihazın iPad Air modeline benzer bir model olacağı tahmin ediliyor. Bu arada 10,9 inçlik LCD ekrana sahip olan 10,2 inç iPad ve 11 inç iPad Pro arasında bulunan dördüncü nesil iPad Air, 2020 yılının sonlarında kullanıma sunulmuştu.

Üretimine bu yıl içerisinde başlanabilir…

Kaynaklara göre 2022 yılının başlarında satışa çıkması beklenen OLED iPad’in üretimine 2021 yılının son aylarında başlanacak. Bir diğer sızan haberlere göre Apple ikisi de gelecek sene piyasaya sürülmesi beklenen 12,9 inçlik iPad Pro ve 16 – 17 inç MacBook Pro’nun da OLED versiyonlarını takvime eklemiş durumda olduğu söylenmesine karşılık net bir karar verilmediği de belirtiliyor. Spekülasyonlarla ilgili Apple cephesinden herhangi bir yorum gelmediğini de belirtelim.

Cevap bırakın