İddia: Nokia 9 sonbahar aylarında gelebilir

0

Ekran Resmi 2017-04-11 10.31.22

Tüketici elektroniği pazarındaki 2017’ye dair önemli konu başlıklarından biri de şüphesiz Nokia. Mobil cihazlarını birkaç senelik aradan sonra yeniden sunmayan başlayan Avrupalı şirketin, beklentilere ilginç yanıtlar verdiği de aşikar. Buna en son örnek 2000’lerin başındaki ikonik Nokia 3310’un güncellenerek yeniden sunulması oldu. İspanya’da gerçekleştirilen duyuru ve tanıtımlarda görücüye çıkan yeni Nokia 3310 ilgi gördü. Ancak yılın Nokia adına büyük sürprizleri bu eski dostla sınırlı kalmayacağa benziyor…

Nokia’nın yılın sonuna doğru yeni ve performansta son derece iddialı bir model tanıtması bekleniyor. Nokia 9 adıyla geleceği belirtilen cihazın fiyat etiketi ihtimali de dahil olmak üzere bir dizi detayı kamuoyuna yansımış durumda…

Çift arka kamerada 22 MP’lik Zeiss lenslerle son derece güçlü bir kamera argümanı sunacağı iddia edilen Nokia 9’da ön kameranın da 12 MP olacağı ifade ediliyor. Öndeki kameranın tek lensli olacağını belirtelim.

Diğer öne çıkan özellikleri arasında 5.5 inç ekran, Snapdragon 835 işlemcinin öne çıkacağı belirtiliyor. Üst segmentte yer alacağı anlaşılan olası cihazın fiyatına dair de bir dizi bilgi basına yansıdı. Hindistan kaynaklı haberlere göre Nokia 9, 45 bin INR yani yaklaşık olarak 700 Euro fiyat etiketine sahip olacak.

Beklenen satış tarihi tam olarak kesinleşmese de elde göstergeler yılın 3. çeyreğine işaret ediyor. Apple’ın ve Samsung gibi markaların iddialı modellerinin tanıtılacağı dönemde, Nokia da bu zorlu rekabetin içinde yer almayı planlıyor olabilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın