İddia: Nokia 9 Pureview kamera tasarımı ile çok konuşulacak

0

Yakında lanse edilmesi beklenen Nokia 9 Pureview, 5 kameralı özel bir tasarımla karşımıza çıkabilir.

Çift kamera teknolojisine daha tam olarak alışmamışken, üç kameralı ve dört kameralı tasarımlarla da karşılaştığımız şu günlerde; akıllı telefon piyasasına çok önemli bir haber daha düştü. Bu defa Nokia 9 Pureview modeli, 5 kamera lensine sahip tasarımıyla sızdırıldı. Aslında bir süredir bu söylentiler piyasada mevcut olmasına rağmen bu defa ortaya çıkan veriler, söylentileri doğrulayacak cinsten görünüyor.

Birden fazla kamera lensine sahip tasarım konsepti henüz kısa süredir hayatımızda var olmasına karşın, akıllı telefon üreticileri bu sürece oldukça hızlı adapte oldular ve çoklu kamera lenslerine sahip modellerini kendilerine has özelleştirmelerle kullanıcılarına sundular. Hemen ardından Huawei ve Samsung cephesinden gelen üçlü – dörtlü kamera tasarımlarına ve bunların yetkinliklerine henüz alışamamışken; HMD Global cephesinden gelecek 5 lensli kamera tasarımının, akıllı telefon sektöründe nasıl bir yere yerleşeceği şimdiden merak ediliyor.

5 lensli kamera…

AndroidPure adındaki internet sitesinden edinilen bilgilere göre, Nokia 9 Pureview’a ait kılıf görselleri ele geçirildi ve bu görsellere göre Nokia 9 Pureview, 5 kameralı özel bir tasarımla karşımıza çıkacak. Maalesef şu an için bu modele ilişkin çok fazla bilgi bulunmuyor ancak, HMD Global’in önümüzdeki aylarda yeni akıllı telefon modelini tanıtmasını bekliyoruz.

Cevap bırakın