İddia: Nintendo Switch Pro 7 inçlik OLED ekran ile gelebilir

0

Nintendo Switch Pro ile ilgili yeni detaylar: 7 inçlik OLED ekran mı geliyor? İşte yanıtı…

Uzun süredir söylentilerden bildiğimiz Switch Pro için birkaç gün önce Bloomberg’ten yeni detaylar geldi. Takashi Mochizuki’nin haberine göre yeni çıkacak Switch Pro, Samsung bünyesinde üretilmiş olan 7 inçlik 720p OLED ekranı kullanıyor. Evet, Nintendo’nun başarılı oyun konsolu Switch, çok kısa süre sonra önemli bir güncelleme alacak gibi…

Bloomberg’in haberine göre Nintendo Switch Pro’nun televizyonlara bağlı olduğu durumlarda 4K çözünürlük sunacağı belirtiliyor. Şu anki modellerinde en fazla 1080p çözünürlük sunuluyor. Donanım olarak ise herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak hız ve performansta iddialı olacağı düşünülüyor.

İddialı özellikler…

Switch Pro’nun çok daha iyi bir ekran/kasa oranına sahip olması, büyüyen ekran boyutuna rağmen 6.2 inçlik kasa boyutuna sahip olan Switch modellerinden çok da farklı olmayacağı tahmin ediliyor. Seri üretimine Haziran ayında başlanacak olan Switch Pro’nun bu yıl içerisinde resmi tanıtımının yapılması bekleniyor.

Ayrıca Nintendo’nun batarya kısmına önem vermek istediğini kaydediliyor. Şu anda piyasada gördüğümüz Nintendo Switch modellerinin 720p ekrana sahip olmasına rağmen oyun sırasında bu çözünürlüğün altında olduğu biliniyor. Switch Pro’nun daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekranla gelmesi demek bataryayı olumsuz etkilemesi anlamına gelebilir.

Cevap bırakın