İddia: Netflix’in abone sayısı yüzde 50 artabilir

0

Netflix kurucusu ve CEO’su Reed Hastings. (Albert Llop | Anadolu Ajansı)

Analistler Netflix’in 2020 yılına kadar uluslararası abone sayısında yüzde 50’lik artış öngörüyorlar. Bu iddia, 60 milyona yakın abonesi bulunan medya platformunun 2020’de 90-100 milyon aboneye ulaşabileceği anlamına geliyor.

Bir Wall Street şirketi olan GBH Insights kaynaklı rapor, uluslararası abone sayısında durmaksızın büyüyen Netflix’in hisse senetlerine yatırım tavsiyesi ile birlikte 2020 öngörülerini paylaştı. Bir dipnort olarak bu sıralar adından sıkça söz ettiren Stranger Things ‘ten Narcos’a sayısız serinin yapımcısı Netflix, aynı zamanda bu sene, piyasada en iyi performans gösteren hisse senetlerinin arkasındaki marka.

Bir miktar detay aktarmak gerekirse GBH Insights’ın teknolojik araştırmalar sorumlusu Daniel Ives, Netflix’in ABD ve uluslararası abone penetrasyonunun sonraki safhasında önemli ölçüde büyüme beklentisinin söz konusu olduğuna inandığını belirtti.

Netflix’in abone sayısındaki artışın kaynağının ise tüketici katılımı ve abone sayısını artıran orijinal içerikler olacağı belirtiliyor. Ayrıca franchise modeli de başarının mimarlarından. En nihayetinde ise 2020 yılına kadar Netflix’in 100 milyon aboneye ulaşabileceği öngörüsü pek de olağandışı görünmüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın