İddia: Microsoft’un katlanabilen telefonu 2019’da gelecek

0

Gerek yazılım, gerekse donanım konusundaki çalışmaların devam ettiği iddia ediliyor…

Teknoloji dünyasında sıklıkla gündeme gelen ‘katlanabilen’ cihazlar, önemli bir fütürizm olgusu, adeta sonraki aşamaya geçiş beklentisi… Temelde ekranın katlanarak daha kompakt bir mobiliteye olanak tanıması şeklinde özetlenebilen inovasyon için çalışmalar yürüten şirketlerden birinin de Microsoft olduğu uzun yıllardır konuşuluyor. Her ne kadar hala bu konuda resmi bir yorum ya da açıklama gelmese de beklentiler öncü teknoloji markasının önümüzdeki süreçte katlanabilir özelliğin deneyimine imkan tanıyacağı yönünde.

Bu kapsamda Microsoft’un Surface serisi altında sunulacağı iddia edilen, ancak Surface Phone adıyla gelmeyeceğini savunan kesimin de azımsanmayacak ölçüde fazla olduğu, olası katlanabilen modele ilişkin yeni bilgiler var.

Buna göre Microsoft, akıllı telefon benzeri boyutlarda prototip cihazlar üzerinde çalışmalarına devam ediyor, hatta üretimi tamamlanan birkaç ürüne dair değerlendirme süreçleri söz konusu.

Andromeda OS ile gelebilir

Öte yandan cihazın Windows 10’un daha modüler bir versiyonu olarak tanımlanabilen yeni bir işletim sistemine sahip olacağı da öne çıkan iddialar arasında. Andromeda OS adıyla geleceği belirtilen yazılımın heyecan uyandırdığı bir gerçek.

Son olarak gerek yazılım, gerekse donanım konusundaki çalışmaların devam ettiği, olası modelin 2019 yılından önce gelmesinin de mümkün olmadığı belirtiliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın