İddia: LG sonraki mobil cihazlarında OLED ekran sunabilir

0

lg_v20_press_01

Küresel düzeyde dolaşımda olan mobil cihaz sayısının 1 milyar, 1,5 milyar derken rotasını 2 milyar üniteye çevirdiği günümüzde firmalar arasındaki rekabet de son derece çarpıcı. Birçok tüketici elektroniği şirketinin mobil cihazlarıyla daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma çabası, iddiası yüksek ve son derece yetenekli akıllı telefonların ortaya çıkmasının da önemli bir hammaddesi. Bu yönde geliştirme ve araştırma çalışmalarını sürdüren şirketlerden biri olan LG’nin sonraki akıllı telefon modelleri için OLED ekran kullanımını planladığı bilgisi kamuoyunda yer buldu.

Güvenilir kaynaklara dayandırılan iddiaya göre Kore merkezli teknoloji markası, LG V30 modeliyle birlikte kullanıcılara OLED formunda ekranla sunabilir. Bu ekran yapısı, özellikle koyu tondaki renklerin daha iyi şekilde görülebilmesi ve daha düşük enerji tüketimi gibi artılar sağlıyor.

LG, TV pazarında OLED ekranlı ürünleri ile tanınıyor. Şirketin mobil tarafta da benzer bir ekran yapısı kullanmaya başlaması yüksek bir olasılık gibi görünüyor.

ces_2016_18_inch_rollable_oled-0-0

OLED ekranlı mobil cihaz üretimi hakkında henüz LG’den konuya ilişkin bir doğrulama ve yalanlama gelmedi, ancak bu yılın sonuna doğru tanıtılacak yeni Apple iPhone modellerinin OLED ekranlı olacağı yönündeki güçlü emareler, LG’den de bir atak geleceği iddialarını destekliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın