İddia: LG Pay 2017’ye ertelendi

0

640_lg-store

LG, geçen yıldan bu yana kendi mobil ödeme sistemi üzerinde çalışıyor. Kredi kartları ve banka kartlarının bilgilerinin toplanması, yönetimi ve elbette NFC üzerinden kullanımına dayalı sistemin geleceğine dair bazı bilgiler kamuoyuna yansımış gibi görünüyor…

Son iddialara göre Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi, söz konusu hizmetin başlangıç tarihini 2017 yılı içerisine öteledi. Daha erken bir evrede gelmesi beklenen özelliğin, LG V20 modeli ile birlikte önyüklü şekilde kullanılacağı tahmin ediliyordu. Sistemin henüz tamamlanmadığı ve bazı sorunların olduğu iddiaları gündemde.

mobilepayment_cs6LG Pay adıyla gelecek mobil ödeme sisteminin Samsung Pay ve Apple Pay gibi güçlü rakiplerin yanında ne şekilde başarı kazanacağı sonraki yıla dair ilginç soru işaretlerinden biri olacak. Öte yandan Samsung’un özellikle kendi ülkesi Güney Kore’de yoğun talep gördüğü de biliniyor. LG’nin de bir Güney Kore ülkesi olduğu düşünüldüğünde ülkede rekabetin hareketleneceğini tahmin etmek zor değil. Bununla birlikte mobil ödeme teknolojileri dünya genelinde yoğun şekilde ilerleme kaydetmiş durumda.

Samsung Pay’in önümüzdeki aylarda ülkemizde de kullanıma sunulacağı resmi olarak duyurulmuştu. Ayrıca Apple, Japonya gibi ülkelere kendi mobil ödeme özelliğini sunmaya başlıyor.

Finans teknolojilerine (FinTech) ilişkin öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın