İddia: LG G7 OLED ekranla gelmeyebilir

0

İddialara göre LG G7, OLED değil, LCD ekrana sahip olacak. İşte detaylar…

Uzun yıllara dayalı geçmişiyle LG G akıllı telefon serisi, her zaman yüksek profilli teknoloji özellikleri ve iddialı tasarımıyla ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada hatrı sayılır bir ilgiyle karşılanıyor. Bu bağlamda yılın merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri de şüphesiz LG G7.

Kore merkezli teknoloji şirketinin önümüzdeki süreçte lanse edilmesi beklenen amiral gemisi modelinin bazı olası özellikleri kamuoyunda gündeme gelmeye devam ediyor. Bu yöndeki yeni özellik iddialarından biri de cihazın ekranı ile ilgili…

LCD ile gelebilir…

Teknoloji analistlerinin görüşlerine göre Android işletim sistemine sahip LG G7’de kullanılacak ekran, LCD formunda olacak. Daha öncesinde LG’nin OLED ekran ile tüketicilerin karşısına çıkabileceği görüşü hakimdi, ancak bu donanım tercihinin panel fiyatları açısından oldukça yüksek meblağalar anlamı taşıyacağı, dolayısıyla LG’nin nispeten daha rekabetçi bir fiyat için LCD ekranda karar kıldığı iddia ediliyor.

Diğer yandan kullanılacak LCD panellerin yeni bir teknolojiye sahip olduğu, bu sayede hem daha az enerji harcanacağı hem de daha yüksek parlaklıkta görüntü sunulacağı ifade ediliyor. Bununla birlikte LG’nin söz konusu iddialara karşın OLED ekranlı bir G7 sunabileceğini de belirtelim.

 Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın