İddia: LG G7 beklenenden daha önce gelebilir

0

LG, mobil ürünleri ile son yılların adından söz ettiren tüketici elektroniği şirketlerinden biri. Amiral gemisi olarak tabir edilen GX serisi akıllı telefonlarıyla da dünya genelinde ilgi görüyor. Diğer yandan öncü markanın LG G4’ten sonraki 3 modelinde farklı pazarlama hamleleri izlediği de dikkatlerden kaçmıyor. 2016’da LG G5 ile modüler özellikler sunulurken, bu yıl ki model G6 ise mart ayında tanıtılarak diğer birçok üst seviye Android’li akıllı telefondan daha önce teknoloji raflarına geldi. Bu sayı da muadil modellerinden daha önce satışa sunulmasının bir sonucu olarak daha fazla satış odaklı yaklaşım sergilendiği görüldü. Yeni bilgiler ise hamlelerin devam edeceği yönünde…

Kore merkezli haberlere göre önümüzdeki yılın amiral gemisi, önceki lansman tarihlerine göre daha da erken bir duyuruyla gelebilir. LG G7 için tanıtımın ‘birkaç ay öne’ taşınmasının gündemde olduğu iddia ediliyor. Buna göre ilgili akıllı telefon için tanıtım, Ocak ayında (ABD’de düzenlenecek CES 2018 fuarında) gerçekleşebilir.

Öte yandan benzer bir hamlenin LG V30 için de söz konusu olabileceği kaydediliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir şirket sözcüsü ise belirtilen akıllı telefonların tanıtım ve satış tarihlerine ilişkin herhangi bir konunun kararlaştırılmadığını söyledi. Yine de bunun iddialara yönelik bir ‘itiraz’ anlamına gelmediği de dikkatlerden kaçmadı.

NOT: En üstteki görsel LG G6’ya aittir.

Cevap bırakın