İddia: LG G6 mini tanıtılabilir

0

Ekran Resmi 2017-04-30 00.36.30

Mobil teknoloji gündeminde sonraki ana gündem maddesi şüphesiz HTC U 11. Mayıs ayında lanse edilecek cihazın özellikleri ve tasarımına dair beklentiler de son derece yüksek. Öte yandan bazı varyasyon modellerin de tanıtımının gerçekleştirilmesi yönünde spekülasyonlar söz konusu. İşte bunlardan biri geçtiğimiz dönemde tanıtılan LG G6’nın ‘mini’ versiyonu hakkında.

Ortaya çıkan bazı bilgiler, Güney Kore merkezli LG’nin daha kompakt bir G6 sunmaya hazırlandığı iddiaları kamuoyuna yansımış durumda. Birçok ülkede satışa sunulan LG G6’nın 18:9’luk ekran oranı ve büyük ekran boyutlarına alternatif getirmeyi planladığı belirtiliyor. Söz konusu cihazın 5.4 inçlik yine nispeten büyük bir ekranla geleceği, G6’daki 18:9’luk en/boy oranının mini versiyonunda da kullanılabileceği kaydediliyor.

Diğer yandan ekran-gövde oranının da (yüzde 78.6), LG G6 mini’de de büyük versiyondaki gibi olacağı iddiları var. Bu detaylar ışığında LG G6’nın yapısal ve görsel anlamda korunacağı, ancak ekranın bir miktar küçük olacağı bir varyasyon sunulabilir.

Android işletim sistemine sahip LG G6 mini modeli için donanım özellikler, satış tarihi ve fiyat hakkında ise henüz spekülasyon ya da sızıntı anlamında dahi bilgi bulunmuyor. Teknoloji şirketinin bu yöndeki çeşitli haberlere yönelik bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Olası skıllı telefona dair daha fazla bilginin önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansıması bekleniyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın