İddia: LG, Apple için kapasite artırımına gidiyor

0

LG’nın Apple’ın ekran tedariği için kapasite artırımına gittiği iddia ediliyor. İşte detaylar…

Donanım tarafında tedarik süreçleri özellikle Apple gibi önde gelen teknoloji üreticileri açısından her daim gündem maddesi olmayı başarmıştır. Şirketin, 2017’de iPhone X modelinde kullanılan ekranlar için Samsung’la iş birliği yaptığı biliniyor, öyle ki her bir ekranın 70 dolar gibi bir kaynak oluşturduğu da açıklık kazanmış bir ayrıntı.

Böylelikle büyük rekabet içerisindeki iki marka aslında birbirleriyle güçlü ticari bağlara da sahip durumdalar.

2018 yılı modellerinde ise Apple’ın panel tarafında tek bir üreticiye bağlı kalmak amacıyla sadece Samsung’tan ekran almayacağı, bu alanda bir diğer dikkat çeken üretici LG’den de tedarik sağlayacağı iddia ediliyor.

3-5 milyon ekran paneli bekleniyor…

Hatta LG’nin Apple’ın OLED ekranlarının üretimi noktasında kapasite artırımına gittiği öne sürülüyor. iPhone X Plus adı verileceği iddia edilen 6.46 inç ekranlı bir model için LG’nin üretim sürdürdüğü de bir diğer söylenti.

Rakamlara gelecek olursak, LG’nin 2-4 milyon adet arası OLED panel üretimi konusunda uzlaşıldığı, ancak Apple’ın 3-5 milyon aralığında talepte bulunduğu bildiriliyor.

Söz konusu ayrıntılar her yıl olduğu gibi genellikle üretim bandında çalışan kimseler tarafından basına sızdırılan bilgilere dayanıyor.

Öte yandan Samsung ve LG’nin yanı sıra Apple’ın bir diğer ekran tedarikçisi de Japan Display. 2018 yılında kullanıcıların karşısına çıkması beklenen 6.1 inç ekranlı iPhone için söz konusu üreticiyle çalışıldığı belirtiliyor.

Not: Görsel temsilidir.

 

Cevap bırakın